Zábava

Recenzia: Beanie – Cineeuropa

– Funkcia Slobodana Maksimoviča je dokonalým klenotom vianočného filmu a bude sa páčiť deťom aj rodičom.

Kaja Podreberšek a Gaj Črnič in Čiapka

V Ľubľane sa počas Vianoc dejú zázraky. Možno nie sú také, aké chceme, no stále majú schopnosť nás prekvapiť. Existuje Santa, ale nie len jeden, ale skôr celý syndikát. Pes, ktorý nám padne do lona ako dar z nebies, nemusí byť to pravé plemeno alebo má len tri nohy. A kradmý predajný automat môže vydať svoje sladkosti a vypľuť peniaze, ktoré predtým ukradol.

Aspoň toto je tento prípad Čiapka [+see also:
trailer
film profile
]
Podľa tretieho aspektu Slobodan Maksimovič. Film je považovaný za prvý slovinský vianočný film a od jari putuje po špeciálnych festivaloch (a špeciálnych detských programoch pravidelných filmových festivalov). Jeho národná premiéra je naplánovaná na Festival slovenského filmuToto sa teraz deje. Čiapka Už bol preložený do niekoľkých jazykov a bude distribuovaný v rôznych regiónoch, vrátane svojej domovskej krajiny, v novembri, práve v čase Vianoc.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Celá Lučka (nová tvár Kaja Podreberšek) chcela na Vianoce sestričku a šteniatko. Celý Eric (Gaj Črnič, tiež prvák), známy aj ako „Beanie“, chcel z pochopiteľných dôvodov (vždy má svoju čiapku) stráviť prázdniny s rodičmi. Namiesto toho vyhrá v lotérii v domove mládeže, kde žije (a je šikanovaný), a cenou je stráviť Štedrý večer s Lukovou rodinou. Ich priezvisko je Božič, čo v slovinčine znamená „Vianoce“, a je to riaditeľka domova Ana (Mojca Fatur), pokusy o rozklad.

Takže namiesto toho, aby dostal darčeky, ktoré chcela, musí Luke stráviť veľkolepé Vianoce so svojimi luxusnými, ale duchom neprítomnými rodičmi Barbarou (Ajta Smrekár) a Boris (chorvátsky herec Fraňo Moskovič), a tento chlapec z domova mládeže má zvláštny zvyk vždy nosiť čiapku. Jej prvotná nevôľa sa tak ľahko nevyparí. Keď sa zobudí uprostred noci a myslí si, že videla Santa prichádzať do jej domu, Eric ju nasleduje, aby jej zabránil v niečom hlúpom, potom aby ju ochránil a nakoniec ich nasledoval. Zdieľal dobrodružstvo. Štedrý večer v Ľubľane môže byť strašidelný, ale aj magický.

Zaujímavé písanie Sasha ErsenDobre zahrané a brilantne zrežírované, Čiapka Možno ho považovať za jeden z najlepších vianočných filmov pre deti. Myšlienky, ktorými sa zaoberá, sú jednoduché, ale dajú sa vylepšiť, zasiahnuť hlbokú emocionálnu strunu a povedať zmysluplnú pravdu (napríklad deti milujú svojich rodičov, hoci sú alkoholici). Taktiež chémia medzi mladými hercami je prirodzená, zatiaľ čo skúsenejší herci predvedú jednoduché, efektné kúsky a zmysel pre réžiu, ktorý na zdôraznenie atmosféry volí najmä široké zábery, dodáva intímny emocionálny význam. Ups, na mieste.

ČiapkaJeho technické vlastnosti sú tiež vynikajúce. Sven BebionicKinematografia zachytáva turistov počas prázdnin a menej turistickej Ľubľany. Jurij MosconeÚprava je veľmi bezproblémová. Michael NowinskiPartitúra využíva širokú škálu nástrojov a navodzuje neoklasickú a jazzovú náladu, dokonale napodobňuje emócie filmu, ako aj animáciu a vizuálne efekty. Michael Strauss Vo filme sú aj hodnotné doplnky.

Nakoniec budú deti šťastné Čiapka, mali by o to prejaviť záujem aj rodičia, ktorí ich sprevádzajú. Dá sa len oceniť všetko úsilie a vášeň, ktoré sa do takéhoto projektu muselo investovať.

Čiapka Ide o koprodukciu medzi Slovinskom, Chorvátskom, Slovenskom a Luxemburskom. Inscenované Štúdio Senka V koprodukcii s Wadi Films, Význam, Štúdio Mangal, RTV Slovinsko, Rozhlas a TV Slovensko A Chorvátska rozhlasová televízia. Brink Films sa stará o medzinárodný predaj.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close