Zábava

Recenzia: Líška v diere

– Dráma z väzenia Armanda de Riahiho, ktorá tento rok otvára film Diagonal, je vážny a neľútostný film so skvelým obsadením.

Luna Jordan Líška v diere

Armand de Riahi Nasleduje jeho úspešnú komédiu z roku 2017 Migrambis [+see also:
trailer
film profile
]
S úplne odlišným imidžom sa však stále dotýka niektorých jeho obvyklých titulov, najmä imigrantov a polohy v rakúskom štáte. Líška v diere [+see also:
trailer
interview: Arman T Riahi
film profile
]
Zariadenie je zriadené v zariadení na úpravu mládeže a skúma vplyv systému na mladých ľudí a zároveň funguje ako mikrokozmos spoločnosti.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Séria

Do väzenskej školy prichádza nový učiteľ, ktorého hrá Hannas Fuchs (ktorého priezvisko je v preklade „Líška“) Alexandra Petroviča. Na konci tridsiatky prežil tento bývalý bubeník temný šok spolu so starou, cynickou profesorkou Elizabeth Bergerovou (Ulrich Seattle Regular) Maria Hoffstotter) Jej vyučovacie metódy môžu byť neobvyklé, ale fungujú v tomto prostredí a študentov trochu motivujú: umožňuje im maľovať a príležitostne ich brať na malé „výlety do terénu“, ako je príprava jablkového závinu vo väzenskej kuchyni.

Učebňa je, samozrejme, v rakúskej nadnárodnej spoločnosti plná problémov a problémov všetkých oblastí života a neustále sa navzájom vyberajú. Jedna z nich, bosnianska žena Samira (požiar Luna Jordan), Zdá sa byť obzvlášť problematické. Bola uväznená za to, že uvrhla svojho otca do kómy, a naďalej má problémy s hnevom. Po bezhraničnom nechcenom sexuálnom postupe pri útoku iného väzňa si zlomí vysmrkaný nos a skončí na samotke. Jej postavu ešte viac komplikuje objav, na ktorý Fuchs narazí, keď stretne svoju matku (srbská herečka Anika Dobra)

Fuchs je frustrovaný z Bergerovho voľného pohybu – chce väčšiu štruktúru pre triedy. Na rozdiel od mnohých filmov s podobnou štruktúrou chce mladší profesor priniesť určitý poriadok. Berger sa však nepohnul a vedúci oddelenia, ťažko uvarený, odmietol policajta Webera (Andreasova žiadostivosť), Pokúsi sa ich navzájom zviazať a zvyšuje akcie.

V snahe hovoriť so Samirou, kliešťovou bombou, povedané bez obalu, sa Fuchsov konzultant pokúsil spolupracovať s Kaddáfím (prekvapivý pohľad z toho) Sibel Kekilli), Ale ona má svoje vlastné nápady a metódy. Divák nakoniec nadobudne dojem, že zamestnanci zariadenia sa navzájom tolerujú, než aby spolupracovali v prospech väzňov.

S výnimkou niekoľkých scén z bývalej Foxovej kapely, jeho traumatickej povahy a dvoch návštev rodiny Sameera sa film odohráva úplne vo väzení. Riahi používa klaustrofóbny systém na zvýšenie napätia, tmavé kovové steny zariadenia často pokrývajú protagonistov a DOP Mario MinichmeyerVysoko dynamická kamera využívajúca prenosné, subjektívne a šikmé uhly. To všetko má za následok intenzívny, neprerušovaný film – od konštantnej emocionálnej zodpovednosti je len malý oddych, ktorý je niekedy pociťovaný kompulzívne, akoby takmer mechanicky spustený.

Výbušní mladí herci sú nástrojom tohto prístupu k práci. Ich fyzická a nervová energia zvyšuje zážitok zo sledovania a dáva skúseným hercom, najmä polovičným hosťom, nejaké mäsové veci na hranie. Petrovic, naopak, robí inú prácu, nielen s väzňami alebo väzenským personálom s mučenou osobou, ale má aj závideniahodnú schopnosť mať ťažké deti.

Komunita a pravidelný cyklus dobre testovaných podtypov, Vo vnútri Fox A Diera Napriek tomu svoje vlastné zviera. Produkuje ju Zlaté dievčatá so sídlom vo Viedni a medzinárodne sa o ňu stará Eastwest Film Distribution.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close