Technológie

Recenzia Suzuki Hayabusa (2021-on) | Hodnotenia vlastníkov a odborníkov

Celkové hodnotenie

Ďalej: Ride & Brakes

4 z 5 (4/5)

Môže to byť srdce 90. rokov, ale na dnešné pomery dokonca tretia generácia Suzuki Hayabusa Cíti sa ako vesmírna loď.

Sme radi, že Suzuki príliš nezamieňalo svoj čarovný recept. Styling je viac evolučný ako revolúcia, jazdí podobne, ale vylepšenia podvozka ponúkajú chutnú miernu jazdu a extra zlosť motora vám dáva akosi zabudnúť na pokles špičkového výkonu, aký ste kedy použili.

Brzdy sú vylepšením, ale tlmené svojou elektronikou, činnosť spúšťania pri nízkej rýchlosti spôsobuje, že vytrhnutie a jazda sú prekážkou pre vyšších jazdcov. Tieto malé žarty, ktoré odložili Suzuki Hayabusa z roku 2021, sú ďalším zázrakom, akýmsi výtvorom, ktorý sa dá bez námahy zhrnúť do rýchlosti.

Kvalita jazdy a brzdy

Ďalej: Motor

4 z 5 (4/5)

Plne nastaviteľné vidlice a tlmiče KYB sa môžu navonok javiť ako identické, ale interiéry boli prepracované, aby poskytovali prekvapivé výsledky. Ako by ste čakali od ťažkého bicykla, ako je tento, nemusí správne reagovať na vynútenie v zákrutách, ale ak ho urobíte rovný a úplne štíhly, je veľmi efektívny a určite stabilný. Priaznivo kĺže po nerovnostiach, čo splynie s touto úžasnou kvalitou jazdy, rýchlobežnou stabilitou pri vysokých rýchlostiach, zaistením hmotnosti a krémovým podaním sily.

Nový Bridgestone S22 V porovnaní s gumou v tvare balóna, ktorá sa používa na súčasných superbajkoch, majú pneumatiky stále rovnú zadnú časť profilu z 50. rokov, ale fungujú dobre. Rýchlo sa zahrejú a majú dostatočnú priľnavosť na ceste … A keď nie sú, neexistuje žiadna armáda najnovšej šesťosovej elektroniky riadenej IMU, ktorá by vám pomohla.

The 2007-20018 Hayapusa Trpel slabým brzdným pocitom a výkonom a vyriešil problém s prvými veľkými diskami Suzuki a Prembo Stylus Ducati Panigale V4, Ale nie sú si istí, vieme, že sú schopní upokojiť sústo. To je oveľa menej pre elektronický systém brzda po vodiči ako pre skutočný hardvér. Na dlhom a ťažkom bicykli, ako je tento, však vždy použijete celú zadnú brzdu s jednou nohou, takže žiadne srdce sa nikdy nezastaví pri vysokej rýchlosti vo chvíľach paniky v ústach.

Individuálne dlhé a krátke s množstvom bicyklov tam a späť, jazda na Puse je ako jazda na vysokorýchlostnom kanoe. Jazdecká pozícia je rovnaká ako vždy, pretože obidva kolíky boli pevne zasadené v 90. rokoch a vyšší jazdci nemajú veľa priestoru pre nohy, ale tyče sú pritiahnuté o 12 mm bližšie k vám. Teraz je k dispozícii menej veľkosti, aby ste ich dosiahli, ale stále máte väčšiu váhu na zápästí, takže v štýle pravého športového bicykla majte v nádrži ľavý lakeť, aby ste uvoľnili tlak cez mestá a dediny. . Štandard pre cestovné kontroly vám našťastie umožňuje rozhýbať pravé zápästie na otvorenej ceste, ale frustrujúce horúce kŕče sú voliteľným doplnkom.

READ  Ako vyzerá tmavá hmota v skutočnosti? Špeciálna simulácia ukázala jeho možný vzhľad

Motor

Ďalej: Spoľahlivosť

4 z 5 (4/5)

Napriek novým častiam motora produkuje Hayabusa v skutočnosti menší špičkový výkon a krútiaci moment ako kedykoľvek predtým. Môže sa to zdať sklamaním, keď si to prečítate, ale v skutočnom svete platí, že vloženie plochej tyčinky do mačičky stále visí na hodine brutality a láskyplného života.

Ak si zvyknete jazdiť na superbicykloch s výkonom viac ako 200 k, budete mať pocit, že vyššie uvedený výkon je plochý, pretože jeho 188 k je ako 170 k na zadnom kolese. Ale veľké Suzuki nie je o prenasledovaní veľkých otáčok. Je to skôr o použití strednej, silnej, mäsitej vodky na preskočenie šiesteho prevodového stupňa a vyčistenie sa. Pusa môže mať krajšiu novú prevodovku a úplne novú radiacu páku hore / dole, ale nemusíte ju používať, pokiaľ nemusíte ťahať alebo zastaviť.

Suzuki tvrdí, že má vyšší ohm medzi 5 000 – 6 000 ot./min. Ako starý model, podľa čoho cítite jeho úder na ceste. Tieto otáčky budú na papieri nízke, ale na najvyššom prevodovom stupni budete jazdiť rýchlosťou 100 km / h. S okamžitým impulzom z milimetra vzdialeného miesta sa motor s nízkymi príjmami nikdy necítil plochý ako superbike po tom, čo ste ochutnali jeho ovocie, takže už nikdy nestíhate svoj ďalší úder, nikdy nejazdíte rýchlo, čo budí dojem, že Pusa jazdí potichu.

Suzuki akceleruje na Hayabuse

Vďaka svojej sile je Suzuki najlepším na ceste a dokonca aj predchádzajúci model „Peak“ bol preplňovaný Kawasaki H2SX Cítite sa slabí pri nízkom príjme. Teraz je tu oveľa viac vecí, nový spôsob jazdenia po drôte je rovnako hladký ako starý vstrekovač paliva, pri nízkych rýchlostiach sa však mierne potkýna o rýchlu vypínaciu spúšť, ktorou sú Ducati, Triumph a BMW.

Do roku 2021 bude Hayabusa uviaznutá v oblasti ďalších technológií Originál V roku 1999 explodovala scéna. Má šesť jazdných režimov (tri prednastavené, tri vlastné), tri režimy napájania, 10-stupňový systém protiprúdovej a diagonálnej trakcie, trojstupňový systém ovládania mechanického brzdenia, ABS vpredu a vzadu pripevnené brzdy (nie naopak), zdvih zadných kolies rýchlostný limit A ovláda systém Hill Holt.

Všetky fungujú dobre a sú ovládané prostredníctvom spínacích prístrojov a farebného TFT displeja medzi analógovými číselníkmi, ale okrem toho, že vám pomôžu, keď sa veci držia, len málo zlepšujú zážitok z jazdy. Nie je to elektronika, ktorá tvorí stroj a mačku.

Získate tiež trojfázový riadiaci systém výstupu. Ovláda otáčky pri 3 700 ot./min, 6 000 ot./min alebo 8000 ot./min., Takže stačí len vyklopiť spojku a oprieť sa o akýkoľvek odpor a kontrolu trakcie kolesa, ktoré ste v danom čase mali alebo nemali vytočené. Robí perfektné praskanie MotoGP a hlučný hluk, ale nakoniec je ľahké absolvovať rýchlu jazdu, ktorá ručne vyvažuje spojku a otáčky.


Spotlight Technology: Suzuki Hayabusa Low Power, High Midrange

Komponenty motora v roku 2021 Suzuki Hayabusa

Suzuki tvrdí, že pre novú Pusu zaznamenala rôzne konfigurácie motorov a počas vývoja vyskúšala šesť valcov, turbodúchadiel a viac kociek, nakoniec však uviazli v spoľahlivom radovom štvorvalci 1340 cm3. Z dynamického hľadiska sa ukázalo ako správna voľba, ale je škoda, že pre jeho šialenstvo nie sú až tak odvážni.

Nielen, že sa nezmenila základná štruktúra motora, ale je tiež bezmocný – motor General 2 má 194 k pri 9500 ot./min. A 187 k pri 9700 ot./min. Krútiaci moment klesá z 114 lb-ft @ 7200 ot./min na 111 stôp 7000 ot./min, pre vyššie stredné pásmo je to však obrátené. Suzuki tvrdí, že 0-60 km / h a 0-120 km / h sú čiastočne rýchlejšie.

Nebol odkrytý žiadny kameň

Nové východy boli ľahšie a pomohli Suzuki splniť normu Euro5

Toto je ich hľadanie zvláštneho zúrenia a kvôli splneniu pravidiel normy Euro 5 má motor novú hlavu valcov, vačky, vačkový napínač, ventilové pružiny, kľuku, konzoly, piesty, prevodovku, klznú a pomocnú spojku a chladič. Telesá škrtiacej klapky majú nový dizajn s dvojitým vstrekovačom, sú však menšie (priemer 44 mm až 43 mm) a o 12 mm dlhšie. Airbox je väčší o 1,2 litra a vzduchové kanály RAM sú prepracované. Nový výfukový systém je o 2 kg ľahší, s eliptickou mačkou v zbernej skrinke a okrúhlym v každej z jeho dvojitých plechoviek, aj keď sú stále veľké, v skutočnosti o dva litre menšie. Hlavičky majú teraz spojovaciu trubicu medzi valcami 1 a 4 a 2 a 3.

Veľké motory Suzuki boli vždy odolné voči bombám a obľúbené vo svete trakcie a klasických pretekov superbikov, teraz sú však oveľa odolnejšie. Nový systém „wire-through-wire“ a šesťosá IMU riadia všetko od škrtiacej klapky cez riadenie lode a jazdné pomôcky.

… Ale viac času na pumpách

Napriek schváleniu známky Euro 5 Suzuki tvrdí, že dôjde k poklesu spotreby paliva z 50 na 42 mpg a teoretickému dojazdu 176 míľ.

Zvyšovanie spoľahlivosti a kvality

Ďalej: hodnota

4 z 5 (4/5)

Recenzie vlastníkov online siete MCN Predchádzajúci model žiaril, pokiaľ ide o spoľahlivosť a odolnosť, ale výsledkom boli tenké a kamenné triesky, ktoré neboli náchylné na koróziu.

Najnovšia verzia venuje veľkú pozornosť detailom a oveľa viac sľubuje s podobnou elektronikou, ktorá bola vyskúšaná a odskúšaná. Suzuki GSX-R1000. Hayapusa si môžete kúpiť s plnou dôverou.

Majitelia Pusy môžu nakupovať s istotou

Hodnota vs konkurencia

Ďalej: Vybavenie

4 z 5 (4/5)

Pri predstavení 4 16 499, keď bude predstavená, bude Suzuki Hayabusa 2021 stáť rovnako ako podobne spomínaný základný model superbiku, ale už nebude mať priamych konkurentov na hyperbikoch a bude zameraný na jednotlivé turné a bude mierne kratší, bez vrások. Kawasaki H2SX.

Vybavenie

5 z 5 (5/5)

Suzuki posunulo hru s Hayabusou z roku 2021. Prichádza nielen s novým dizajnom a LED svetlometmi, ale aj s celým radom elektronických jazdných pomôcok, plne nastaviteľným zavesením kolies a efektnými brzdovými strmeňmi.

Nové hodinky kombinujú analógové s TFT

Napriek ikonickým analógovým hodinkám a potešeniu Speedo chceme, aby Speedo namiesto pôvodných realistických 180 km / h pôvodnej Hayabusa stúpla na 220 km / h. Multifunkčné farebné zostavy sa nachádzajú medzi TFT ciferníkmi. K dispozícii je celá škála možností oficiálneho predstavenia, koncertovania a štylistiky a keďže Pusa existuje už viac ako dve desaťročia, nechýba nedostatok náhradných dielov a tuningového príslušenstva od odborníkov.


Vyskúšajte hodinky predchádzajúcej generácie Suzuki Hayabusa v tomto internom videu:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close