Zábava

Riaditeľ filmu „Normal Failures“ na jeho temnom, desivom budovaní sveta, vydaniach trailerov, predaji Totemu v Benátkach (EXKLUZÍVNE)

Spontánne plamene, nefunkčné alarmy a hroziaca skaza od maďarsko-rumunského režiséra. Christina CrowsonováNa postrannom paneli Benátskych dní sa premieta film z druhého ročníka, „Obyčajné zlyhania“. Filmový festival v Benátkach. Rozmanitosť Totem Films zverejňuje trailer (nižšie) k filmu.

Česko-maďarsko-taliansko-slovenská koprodukcia sa nakrúcala v Českej republike, najmä v Prahe, ale vrcholy Plzne sú založené na scenári Kláry Vlasakovej, o ktorom Grozen hovorí, že vznikal a neustále sa menil tri roky. strieľať

Viac od Variety

Zlovestný príbeh sa točí okolo životov troch neznámych ľudí: tínedžerky, mladej matky a ženy vo veku niečo po šesťdesiatke, ktorým sa jedného dňa skríži cesta, keď ich mestom otrasú záhadné výbuchy.

„Na tomto príbehu som pracoval tri roky spolu so scenáristkou Klárou Vlasakovou,“ hovorí Kroesen, „a keď premýšľame o pandémii a vojne na Ukrajine, dostal som veľa podnetov od šťastlivcov aj od tých menej šťastných. pripomínajú situácie v našom scenári, Tam sú úradníci medzi sebou v rozpore a prevláda zmätok.

Jeho proces musí byť flexibilný a musí umožniť, aby sa príbeh a postavy zmenili pod vplyvom mnohých rúk, hovorí Crowson.

„Pri vývoji scenára trávim deň s vyvalenými očami. Keď natrafím na nápad alebo scénu, pri ktorej mám pocit, že dramatizuje to, čo mám na mysli, väčšinou to nie je len vizuálne, ale vo svojej podstate audiovizuálne.

Soundtrack „Normal Failures“ prispieva k jeho temnej nálade a naznačuje svet v štýle sci-fi, ktorý sa odohráva v budúcnosti, ale obsahuje viditeľné električky a pouličné scény v súčasnej Prahe.

„Ako postupujeme vo všetkých fázach výroby, viac členov tímu prispieva svojim vlastným remeslom k prvotnej myšlienke, čím obohacuje pôvodnú myšlienku. Robíme to, kým sa necítim ako orchester prvkov, ktoré spolupracujú pri vytváraní nápadu.“

Film stavia na skúsenostiach, ktoré mal Groson počas svojho debutu „Things Worth Crying For“, produkovaného maďarskou filmovou skupinou Lacoon Film Group, ktorý mal premiéru v súťaži na filmovom festivale v Sarajeve.

READ  Koľko je hodín Slovensko v Írsko? Televízny kanál, priamy prenos, tímové správy a polemiky o semifinále play-off Euro 2020

„Môj prvý film bol väčšinou komorný,“ spomína Crowson, „a keďže som bol obmedzený na jedno miesto, bral som to ako výzvu stratiť diváka v bludisku starej budapeštianskej vily. pre mňa skutočne oveľa väčší svet.“

Úloha premeniť české ulice na svet plný robotických psov, podivných bezpečnostných protokolov a čistej, futuristickej etiky bola spočiatku náročná, priznáva Krozen. „Natáčanie vo veľkých otvorených priestoroch bolo pre mňa zvláštne a mal som pocit, že sa moc neovládam. Po natáčaní niekoľkých krátkych filmov a celovečerného filmu v stiesnených priestoroch som sa zdráhal ísť von. Začal som si myslieť, že by som mohol mať kino.“ – agorafóbia!

S pomocou produkčného dizajnéra Antonina Someho a kameramana Marka Kyoryho, ako hovorí, tím sa tejto výzve postavil. „Verím, že spôsob, akým rozmýšľam a vytváram kontext svetov mojich postáv, sa nezmenil. Možno len mení to, čo odo mňa príbeh potrebuje. Keď som si opakoval štúdium v ​​Rumunsku, filmy rumunskej novej vlny ovplyvnili moje uvažovanie o Zdá sa, že aj teraz, keď hrám vo svojich vlastných filmoch, sa inštinktívne búrim proti tejto estetike. Chcem využiť všetky dostupné audiovizuálne nástroje a vtiahnuť diváka do svojho filmu čo najviac z jeho vlastného sveta.

Napriek kybernetickým prvkom „Normal Failures“ Crowson odoláva nálepke žánru sci-fi.

„Nechceli sme robiť skutočné sci-fi,“ hovorí. „Viac ma zaujalo vytvorenie backstory k týmto trom príbehom, takže divák je otvorenejší k odpojeniu sa od ich bezprostrednej reality a akceptovaniu tajomného prírodného úkazu. Nikdy nevysvetľujeme, čo sa deje, takže v počúvaní je veľká dôvera.“

Transformácia moderného kapitálu na niečo viac neskutočné je spoločným úsilím, vysvetľuje Crowson.

„Na každom kroku som skúšal, koľko dystopických prvkov dokáže film divákovi predať. Antonín Šilar, od toho, ako skresľovať existujúce prvky, od vyfukovania dymu cez škáry chátrajúcej steny až po umiestnenie vetra- fúkaný zdvihák pod koberec, ktorý vyzerá ako asfalt, ako keby tam bola cesta. Zjavne prišiel s mnohými experimentálnymi riešeniami. Bubliny, dokonca aj zdvíhanie áut.“

READ  Ukrajinské vojnové správy naživo: Rusko obsadilo nemocnicu Mariupol so stovkami ľudí - 'Nefunguje', ako hovorí Boris Johnson, Ukrajina by mohla čoskoro vstúpiť do NATO | Svetové novinky

Starostlivé naštudovanie scén s cieľom maximalizovať využitie jedinečnej architektúry, ktorou je Praha preslávená, je kľúčom k procesu, dodáva. „Náš spôsob myslenia je vždy spojený s premieňaním existujúcich udalostí, skutočných objektov a lokalít. Verím, že lokality v okolí mesta, brutalistické a neofunkcionalistické budovy veľa prispievajú k strašidelnému pocitu utopenia filmu v betóne. Namiesto toho, ľudia sa zdajú veľmi malí a krehkí.

Zvukoví dizajnéri Filippo Barracco a Ivan Caso pridali „niekoľko vrstiev zvuku, aby obohatili tento svet o život, plný napätia a tajomstva. Bola to zaujímavá úloha ozvučiť živý pôrod mačiek, ktorý bol v skutočnosti veľmi tichý, ale dať zvukovú prítomnosť ružovej polárnej žiare na oblohe.

Všetko hospodárilo s rozpočtom typickým pre súčasnú českú psychologickú drámu, okolo 1,6 milióna dolárov.

V obsadení filmu Obyčajné zlyhania sú Taťjana Medvecká, Vica Kerekes a Beáta Kaňoková, produkoval Marek Novák v spolupráci s talianskym Rosamontom, maďarskou Laokoon Filmgroup a Slovenskom Super Filmgroup cez pražskú Xovu.

Odroda Najlepšie

Prihlásiť Se Odrodový bulletin. Sledujte nás pre najnovšie správy Facebook, TwitterA Instagram.

Kliknite sem a prečítajte si celý článok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close