šport

„Ronaldo bude dnes variť“, „Aký riadok“

Fanúšikovia očakávajú, že Slovensko bude ‚uvarené‘ po tom, čo bol Cristiano Ronaldo v piatok (8. septembra) menovaný do základnej zostavy Portugalska na kvalifikačné zápasy UEFA Euro 2024.

Prispôsobený vzhľad Selecao predĺži ich perfektný štart do kvalifikácie na Euro 2024 na päť zápasov. V predchádzajúcich štyroch zápasoch strelili 14 gólov bez odpovede.

Ich nádeje zvýšil Roberto Martinez, ktorý na Národnom futpalovom štadióne v Bratislave pomenoval v základnej zostave proti Slovákom formovaného Ronalda.

Tridsaťosemročný hráč popieral svoje roky hviezdnym vstupom do sezóny. Vo svojich posledných troch (ligových) zápasoch za Al-Nassr skóroval šesťkrát, keď vstúpili do posledného portugalského kvalifikačného zápasu na Euro 2024.

Fanúšikov online zaujala útočná zostava pomenovaná po Martinezovi – s Ronaldom vpredu spolupracovali Vidinha, Rafael Leo a Bernardo Silva. Jeden fanúšik očakáva, že kapitán Portugalska bude pokračovať vo svojej bohatej sérii pre klub a krajinu, tweetoval:

„Ronaldo bude dnes variť“

Ďalší jednoducho zakňučal:

„Aká zostava O moje dni“

Tu sú najlepšie reakcie na X, predtým známej ako Twitter:

Ronaldo a spol vedú skupinu H o dva body pred Slovenskom (10). Víťazstvo v Bratislave by potvrdilo svoje vedenie v skupine pred ich pondelkovým domácim stretnutím 6. kola s Luxemburskom (11. septembra).


Ako si počínal Cristiano Ronaldo za Portugalsko v kvalifikácii UEFA Euro 2024?

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo má za sebou hviezdny rok pre klub a krajinu. Jeho bilanciu 31 gólov prekonáva iba útočník Manchestru City Erling Holland, ktorý skóroval 34-krát.

Ronaldova bilancia gólov v roku 2023 zahŕňa päť gólov v štyroch kvalifikáciách UEFA Euro 2024. Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty skóroval pri marcovej výhre 4:0 nad Lichtenštajnskom. O tri dni neskôr získal 38-ročný hráč ďalšiu výstuhu, tentoraz pri výhre 6:0 v Luxembursku.

READ  Sledovanie stredoeurópskych akcií: David Reinbacher sa posúva v rebríčku draftu NHL nahor

Skóroval pri domácej výhre 3:0 nad Bosnou a Hercegovinou. O tri dni neskôr si však pripísal 200. míľnik v reprezentácii s jediným gólom v zápase vo výhre 1:0 vonku s Islandom. Pomohol Portugalsku udržať si perfektný rekord v kvalifikácii UEFA Euro 2024.

Rýchle odkazy

Ďalšie diela od Sportskeida

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close