Rusnok, Slovensko prepadá Rusku a znižuje nádeje na majstrovstvá sveta

Salt Lake City, Utah – 5 670 míľ dlhý trek z Salt Lake City v Rusku do Kazane sa skončil porážkou kapitána Real Salt Lake Alberta Rusnaka

Rusnok nastúpil na lavičke Slovenska, no v 64. minúte sa zdalo, že chce vyrovnať. Okamžite sa etabloval na slovenskú plávajúcu desiatku pred Markízom Marekom Hamšíkom.

Ako plávajúce číslo 10 putoval Rusnok na tretie miesto a trafil cez celú šírku ihriska. Často sa pridáva k Hamšíkovi v snahe pridať príležitosti na skórovanie.

Napriek tomu, že Rusnok a Slovensko dominovali od 74 percent do 26 percent, nedokázali nájsť odpoveď na ruské dusno. Ako Rusnák vstúpil do hry, Rusko prinieslo ďalšieho centra, čím si vytvorilo päť obrancov v zálohe. Slovensko kontrolovalo tempo zápasu, no nedokázalo preniknúť do zálohy Ruska.

Najlepší moment zápasu Slovenska odmietli skokanské nohy ruského brankára Madvyho Safona, keď sa v 76. minúte stretli krídelník Ivan Schronz.

Prehra znížila šance Slovenska kvalifikovať sa na budúcoročné majstrovstvá sveta vo futbale. Aktuálne sú na štvrtom mieste s deviatimi bodmi zo siedmich zápasov odohraných v H-skupine.

Slovensko sa najbližšie v H-skupine stretne s Chorvátskom vo výkope v pondelok 11. októbra o 12:45 v chorvátskom Osijeku.

Ďalšia prehra Slovenska a jeho sny z majstrovstiev sveta sa skončili efektívne. Víťazný tím v tímoch sa automaticky kvalifikuje na Majstrovstvá sveta, zatiaľ čo druhé miesta sa kvalifikujú do play-off. Zostávajú ešte tri kvalifikačné zápasy majstrovstiev sveta a Slovensko potrebuje chytiť Rusko, ktoré je na úrovni 16 s Chorvátskom.