Hlavné správy

Rýchle a jednoduché domáce jedlá pre psov: Môžu psy jesť šalviu?

Ako majitelia domácich zvierat chceme všetci zabezpečiť, aby naši psi dostávali tú najlepšiu možnú výživu. Avšak kŕmenie našich chlpatých priateľov môže byť niekedy problém, najmä keď máme málo času. Preto môžu byť domáce jedlá skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú svojim psom poskytnúť zdravú a vyváženú stravu bez toho, aby trávili hodiny v kuchyni. V tomto blogovom príspevku rozoberieme niekoľko rýchlych a jednoduchých domácich jedál pre psov a odpovieme na otázku: Môžu psy jesť šalviu?

Než sa vrhneme na recepty, povedzme si najprv o potravinách, ktoré sú pre psov bezpečné a zdravé. Psy môžu jesť rôzne ľudské jedlá, vrátane kuracieho, hovädzieho, rýb, zeleniny, ovocia a obilnín. Existujú však niektoré potraviny, ktoré nie sú pre psov bezpečné, ako je čokoláda, hrozno, hrozienka, cibuľa, cesnak a avokádo, a tu je zoznam potravín pre psov Je dôležité, aby ste si urobili prieskum a poradili sa so svojím veterinárom skôr, ako kŕmite svojho psa akýmkoľvek novým jedlom.

Jedna bylinka, o ktorej sa môže veľa ľudí čudovať, je šalvia. Šalvia je pre psov bezpečná na konzumáciu v malých množstvách a môže mať dokonca určité zdravotné výhody. Šalvia obsahuje antioxidanty a protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zlepšiť trávenie vášho psa a posilniť jeho imunitný systém. Príliš veľa šalvie však môže spôsobiť tráviace ťažkosti, preto je najlepšie podávať psovi šalviu s mierou.

Teraz prejdime k niektorým rýchlym a jednoduchým domácim jedlám pre psov:

Kura a ryža

Kuracie mäso s ryžou je klasické domáce jedlo pre psov, ktoré sa ľahko pripravuje a poskytuje dobrý zdroj bielkovín a sacharidov. Na prípravu tohto jedla jednoducho uvarte vykostené kuracie prsia bez kože a hnedú ryžu. Môžete tiež pridať varenú zeleninu, ako je mrkva alebo zelené fazuľky, pre pridanú výživu. Toto jedlo sa môže uchovávať v chladničke až tri dni.

Dusené hovädzie

Hovädzí guláš je ďalšie výdatné jedlo , ktoré psy milujú. Na prípravu tohto jedla opražte na panvici trochu hovädzieho duseného mäsa a pridajte nakrájanú mrkvu, zemiaky a zelené fazuľky. Pridajte trochu vody alebo hovädzieho vývaru s nízkym obsahom sodíka a nechajte variť asi 30-40 minút, kým zelenina nezmäkne. Toto jedlo sa môže uchovávať v chladničke až päť dní.

Losos a sladké zemiaky

Losos je skvelým zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré môžu pomôcť zlepšiť zdravie pokožky a srsti vášho psa. Na prípravu tohto jedla upečte niekoľko filé z lososa a uvarte sladké zemiaky, kým nezmäknú. Sladké zemiaky roztlačíme a vmiešame lososa. Môžete tiež pridať varené zelené fazuľky alebo hrášok na pridanie výživy. Toto jedlo sa môže uchovávať v chladničke až tri dni.

Turecko a Quinoa

Morka je zdrojom chudého proteínu, ktorý je ľahko stráviteľný a môže byť skvelou alternatívou pre psov s alergiou na kuracie alebo hovädzie mäso. Na prípravu tohto jedla uvarte trochu mletého moriaka a quinou podľa návodu na obale. Pre pridanú výživu môžete pridať aj trochu varenej zeleniny, ako je cuketa alebo tekvica. Toto jedlo sa môže uchovávať v chladničke až tri dni.

Vegetariánska čili

Ak hľadáte bezmäsité jedlo pre svojho psa, vegetariánske čili môže byť skvelou voľbou. Ak chcete pripraviť toto jedlo, opečte na panvici niekoľko cibule, cesnaku a papriky. Pridajte trochu fazule z konzervy, nakrájané paradajky a zeleninový vývar. Necháme variť asi 30 minút, kým sa chute nespoja. Môžete tiež pridať varenú quinou alebo hnedú ryžu na pridanie výživy. Toto jedlo sa môže uchovávať v chladničke až päť dní.

Na záver

domáce jedlá môžu byť skvelou voľbou pre majiteľov domácich zvierat, ktorí chcú svojim psom poskytnúť zdravú a vyváženú stravu. Pred kŕmením je však dôležité urobiť si prieskum a poradiť sa so svojím veterinárom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close