Hlavné správy

Samuel Goldwin Films berie na seba Oscara

Samuel Goldwin Films USA distribučné práva na film „Správa z Osvienčimu“, príspevok pre medzinárodný film Academy Awards Slovenska.

Film režírovaný Petrom Bebzakom a založený na románe Alfreda Wetzlera „Čo nevidieť“ rozpráva skutočný príbeh dvoch zajatých slovenských židovských mužov Rudolfa Virbu a Wetzlera, ktorí utekajú z Osvienčimu a hrozivo riskujú svoje životy.

Peter Goldwin zo spoločnosti Samuel Goldwin Films hovorí: „Tento film je strhujúci a inšpiratívny. „Peter Pepjack navrhol tento film s veľkým dôrazom na historickú presnosť a subjektívny zážitok jeho ústredných postáv. Výsledkom je strhujúci vizuálny objavný zážitok. Sme hrdí na to, že môžeme byť súčasťou príbehu tohto dôležitého filmu.“

Goldwin tiež distribuuje dánsky záznam „Another Round“ a plánuje uvedenie filmu v Spojených štátoch do roku 2021.

„Som veľmi rád, že sa Samuel Goldwin rozhodol distribuovať náš film„ Osvienčimská správa “a Osvienčimský príbeh dvoch slovenských Židov, ktorí unikli z pekla a snažili sa zachrániť život státisícom maďarských Židov. Nepovažujeme za potrebné tieto výmysly komentovať. ““

„Osvienčimskú správu“ pripravuje slovenská filmová produkčná spoločnosť DNA Productions. Na scenári filmu sa podieľali Bebzak, Joseph Pastoka a Tome Bombak a na koprodukcii sa podieľali Natalia Rao KuznikiVisova a Raso Estek a Bebzak. Medzi účinkujúcimi sú Noel Susor, Peter Onderjica a John Hannah.

Toto je druhý Bebjakov film, ktorý bol vybraný ako oficiálny vstup Slovenska do tejto kategórie po jeho filme „The Line“ z roku 2017, ktorý produkoval DNA Productions.

Dohodu dojednali Dirk Sharhoff, výkonný riaditeľ medzinárodného obchodného agenta Beta Cinema, a Miles Fineberg, riaditeľ akvizície a dramatický obchodný riaditeľ spoločnosti Samuel Goldwin Films.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close