Veda

Santa Clara County zmierňuje pravidlá COVID – NBC Bay Area

Okres Santa Clara sa potýka s tým, ako implementovať najnovšie zmeny COVID-19, pretože štát v apríli ruší pravidlá o maskovaní a očkovaní.

Kraj sa bude od pondelka riadiť novými štátnymi usmerneniami, keďže kalifornské požiadavky sú uvoľnené, ale úradníci zostávajú opatrní mesiac po tom, ako guvernér Gavin Newsom vyhlásil stav núdze COVID-19 v štáte.

Od budúceho týždňa sa masky nebudú vyžadovať vo vysokorizikových a zdravotníckych zariadeniach vrátane kalifornských väzníc, útulkov pre bezdomovcov a domovov dlhodobej starostlivosti. Zdravotnícki pracovníci už nebudú musieť byť očkovaní proti COVID a ľudia s vírusom môžu okrem iných zmien ukončiť izoláciu po piatich dňoch.

Hovorkyňa okresného ministerstva zdravotníctva uviedla, že stále existujú vážne riziká pre ľudí s určitými zdravotnými problémami a pre tých, ktorí potrebujú kritickú zdravotnú starostlivosť, najmä počas vysokých období prenosu.

„Vo všeobecnosti úradníci v oblasti verejného zdravotníctva zosúlaďujú miestne potreby so štátnymi a federálnymi predpismi a usmerneniami COVID,“ povedal hovorca pre San Jose Spotlight.

Kraj vydal aktualizovaný zdravotný predpis, ktorý vyžaduje maskovanie v zdravotníckych zariadeniach počas zimy – od 1. novembra do 31. marca – s cieľom chrániť ľudí pred chorobami a zabrániť preplneniu nemocníc. Predstavitelia okresu dôrazne odporúčajú zdravotníckym zariadeniam, aby dôsledne monitorovali miestne a interné údaje a určovali požiadavky na maskovanie a iné zásady, ktoré najlepšie ochránia svojich pacientov a ich pacientov počas obdobia vysokého rizika.Zabezpečte nepretržitý prístup k kritickým službám. Okresný informačný panel COVID bude naďalej fungovať a zverejňovať údaje súvisiace s vírusom.

Okres Santa Clara bol v popredí reakcie národnej vlády na COVID a bol prvým krajom v krajine, ktorý 10. februára 2020 vyhlásil COVID-19 za stav verejného zdravia, keď mal okres dva potvrdené prípady ochorenia a 13. celoštátne potvrdené prípady.

Profesor globálneho zdravia, infekčných chorôb a epidemiológie na Lekárskej fakulte Stanfordskej univerzity, Dr. Yvonne Maldonado povedala, že COVID nezmizne a je dôležité neustále sledovať trendy vrátane hodnotenia potreby ďalších posilňovačov.

„Vzhľadom na vysokú úroveň imunity obyvateľstva voči infekcii a očkovaniu je ten správny čas na zrušenie núdzových opatrení,“ povedal pre San Jose Spotlight.

Povedala, že počet ľudí, ktorí dostávajú posilňovacie injekcie, je stále nízky a vyzýva obyvateľov, aby ich dostali.

Údaje okresu ukazujú, že iba 33 % oprávnených obyvateľov dostalo aktualizovanú bivalentnú posilňovaciu dávku proti COVID a 12 % nedokončilo úvodnú sériu vakcín proti COVID. Len 25 % oprávneného obyvateľstva v celom štáte dostalo bivalentnú posilňovaciu dávku.

Maldonado povedal, že maskovanie je účinným nástrojom pri znižovaní prenosu chorôb a že zdravotnícki pracovníci by mali byť očkovaní, aby si pacienti a personál zachovali ochrannú imunitu.

Zdravotnícki úradníci okresu Santa Clara zdôraznili, že federálne predpisy stále vyžadujú, aby všetci poskytovatelia s certifikáciou Medicare a Medicaid zabezpečili, že príslušní zdravotnícki pracovníci budú očkovaní proti COVID.

Zatiaľ čo v reakcii na vírus boli podniknuté veľké kroky, okres Santa Clara zdôrazňuje, že COVID sa stále zisťuje v miernych množstvách vo vzorkách odpadových vôd a že úradníci radia ľuďom na preplnených alebo vysoko rizikových miestach, ako je Dôrazne odporúčame nosiť masku v interiéri. zdravotnícke zariadenia. alebo domov dôchodcov.
Miestne aktualizácie o COVID-19 sú k dispozícii v okrese na svojej webovej stránke,

Tento príbeh pôvodne zverejnili San Jose Spotlight a Joshua Ramm.
https://sanjosespotlight.com/santa-clara-county-relaxes-covid-19-coronavirus-rules/

Kontaktujte Josha Rama na [email protected] alebo @JoshuaWRam na Twitteri.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close