šport

Seniori Park City High School sa dostali na zoznam prezidentských štipendistov

Dominic Zamrich je jedným z troch seniorov zo strednej školy v Park City na zozname 5 000 kandidátov na prezidentský štipendijný program Spojených štátov amerických v roku 2023.
S láskavým dovolením Dominika Zamricha

Poznámka redaktora: Stážistka Park Record Amelie Courson, obyvateľka Park City a seniorka v Rowland Hall, je jedným z kandidátov na program prezidentských štipendistov Spojených štátov v roku 2023.

Tri seniori zo strednej školy v Park City patria medzi najnovších študentov, ktorí sú celoštátne uznávaní za svoje akademické úspechy.

Dominic Zamrich, Case Schemer a Luca Chen boli menovaní medzi 5 000 kandidátmi na americký prezidentský štipendijný program v roku 2023. Nominovaní boli vybraní spomedzi takmer 3,6 milióna maturantov, ktorí tento rok ukončili štúdium.Americký prezidentský štipendijný program, ktorý bol zriadený výkonným príkazom prezidenta v roku 1964, má za cieľ oceniť a oceniť niektorých z najlepších stredoškolských študentov v krajine za ich úspechy v oblastiach, ako sú akademici, vodcovstvo a komunitné služby.

Wow, znamenalo by to veľa vidieť, ako ďaleko môžu ľudia prísť z nášho mesta…“ Case Schemmer, senior z Park City High School

Významná porota akademikov každý rok vyberie približne 600 semifinalistov, ktorých mená zverejníme v polovici apríla, az nich 161 finalistov, ktorých mená zverejnia v máji. Títo finalisti stelesňujú akademickú dokonalosť a prísľub veľkosti v americkej mládeži. V júni im je v národnom programe uznania odovzdaný medailón prezidentských štipendistov.Hoci Chen nebol k dispozícii na vyjadrenie, Jamrich a Schemer hovorili s The Park Record.

Zamrich si všimol jeho šok, keď sa dozvedel, že ho vybrali.

„Najprv som bola veľmi prekvapená, že som bola nominovaná,“ ​​povedala.

Pokračoval Zamrich, tento pojem pre neho veľa znamenal a počas svojho života vždy kládol veľký dôraz na školu a akademickú obec.

READ  Veronica Rajeka sa chváli plážovým telom v bikinách, „bez mejkapu“ fanúšik Toma Bradyho vynecháva NFL kvôli opaľovaniu

„Obaja moji rodičia sa prisťahovali zo Slovenska a mám pocit, že to bola veľká časť môjho dospievania a celá táto pracovná morálka ma inšpirovala k tomu, aby som sa vložila do školských povinností,“ povedala.

Zamrich dodal, že je pre neho ľahké venovať svoj čas akademickým pracovníkom, pretože má vždy „skutočný záujem“ o predmety, ktoré sa v škole učí. V budúcnosti dúfa, že tieto záujmy prehĺbi štúdiom obchodu alebo financií na vysokej škole.

Aj keď je škola veľkou súčasťou Zamrichovho života, venuje sa aj rôznym mimoškolským záujmom ako tenis, klavír či lyžovanie. Vyjadril sa k tomu, že rád „vyskúša čo najviac a zažije rôzne aktivity“.

Senior Case Schemmer zo strednej školy v Park City je jedným z 5 000 seniorov na celoštátnej úrovni, ktorí súťažia o kandidatúru do programu prezidentských štipendistov Spojených štátov amerických v roku 2023.
S láskavým dovolením rodiny Schemmerovcov

Spolukandidát Schemer rád skúma svoje rôznorodé záujmy.

Momentálne je členkou bežeckého aj dráhového tímu Park City High School a vedie vlastný kódovací klub.

Schemer dúfa, že jej kódovací klub bude slúžiť ako predchodca jej budúcich snáh, keďže plánuje študovať informatiku.

Podobne ako Jamrich, aj Schemmer bol zo svojho vymenovania nadšený.

„Najprv som nevedel, čo to je, ale potom som to videl a povedal som si, wow, to je šialené. To je skvelé,“ povedal.

Schemer, najmladší z troch bratov, žil v Park City celý svoj život. Pochádza z malého vidieckeho mesta a povedala, že by bolo obzvlášť pekné stretnúť sa s prezidentom.

„Páni, pozrite sa, ako ďaleko môžu ľudia ešte prísť z nášho mesta,“ povedal. „Myslím tým, že sme očividne známi svojím lyžovaním a máme veľa svetoznámych lyžiarov, ale myslím si, že by bolo skvelé ukázať o našom meste niečo iné.“

READ  Perchicott Towns Domings na Maya Open

Najdôležitejšie je, že Jamrich aj Schemmer si veľmi vážia možnosť prihlásiť sa.

„Byť prezidentským učencom je neskutočné,“ povedal Zamrich. „Musím poďakovať svojim rodičom a všetkým úžasným učiteľom, ktorých som mal. Bude to neuveriteľné.“

„Bol som naozaj, naozaj vďačný, že som dostal príležitosť, naozaj šokovaný,“ povedal Schemer.

Ako radu na rozlúčku chcel Jamrich povedať mladším študentom, aby tvrdo pracovali, pretože ich úsilie sa vyplatí.

„Ľudia by sa nemali odrádzať, ak sú označovaní za niekoho, komu sa všeobecne v škole nedarí,“ povedal. „Myslím si, že každý má šancu stať sa prezidentským štipendistom, len sa musíte rozhodnúť, koľko úsilia ste ochotní vynaložiť. (Ľudia) by nemali byť odradení, ak nie sú prezidentskými štipendistami, ale mali by vedieť že majú v sebe to (stať sa) jedným.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close