Technológie

Séria 'Recharged' dokazuje, že Atari už nie je vyčerpaná sila

Obrázok: Damian McFerran / Nintendo Life

Predtým, než tu bolo Nintendo, bolo Atari.

Kedysi dominantná sila v hernom priemysle, jeho príbeh je príbehom dramatického vzostupu a pádu. Atari roky robilo viac, než len predávalo licencované tričká a nekvalitné plug-and-play konzoly. Zdá sa však, že od nástupu pod nové vedenie v roku 2021 Atari prešlo dlho očakávanou strategickou korekciou kurzu, o čom svedčí dobitá séria retro reštartov v arkádovom štýle.

Okrem ohlásenia nových akvizícií vľavo a vpravo je nový softvér v popredí vízie spoločnosti Wade Rosen o mladosti. Zatiaľ čo kritikou oceňovaný Atari 50: The Anniversary Celebration ukázal klasiky a skryté skvosty vo forme hrateľného dokumentu, séria Recharged sa rozhodla ich modernizovať a prispôsobiť.

Rosen, V nedávnom rozhovore pre MinnMaxx, povedal Atari chcel ponúknuť hráčom viac ako desaťročia staré verzie svojich ikonických titulov. Tak sa zrodili Recharged Games. Pre retro fanúšikov a arkádových prenasledovateľov vysokých skóre by tento autor tvrdil, že desať položiek na Switch je okrem všeobecne podceňovaných aj zásadným zvýšením rozpočtu a skvelým spôsobom, ako sa (znovu) zoznámiť s Atari.

Atari dobité
Obrázok: Nintendo Life

Niektoré tituly zo série predstavujú nové prvky Roguelite, zatiaľ čo iné sa rozhodnú pre spoľahlivejší redizajn, hoci všetky pridávajú voliteľné vylepšenia a kooperatívne režimy, ktoré oživia hrateľnosť. Úžasné je, ako séria Recharged dokazuje, že kľúčové herné návrhy od úsvitu tohto média, všetky kódované úžasnými pamäťovými obmedzeniami, môžu stále žiariť po celé desaťročia.

Podobne, keď je život už príliš komplikovaný, lákajú ma hry, ktoré nevyžadujú veľkú mentálnu šírku pásma. „Live, die, try again“ je moje krédo, a to robí Recharged Games tak dobrými. S tým povedané, tu je zhrnutie Všetkých desať Recharged hier v poradí ich vydania Pomôcť potenciálnym hráčom rozhodnúť sa, kde začať. Pod tým nájdete výber editora, ktorú tému nabudúce dobiť…

Každé zapnutie dobitej hry Atari (objednávka dátumu vydania)

1. Stonožka má ešte nohy

Stonožka má stále nohy

Stonožka má stále nohy

Vydavatelia: Atari / Vývojár: AdamVision Studios, SneakyBox

Dátum vydania: 29. septembra 2021 (Amerike) / 29. septembra 2021 (Spojené kráľovstvo/EÚ)

Centipede: Recharged je úhľadný a plynulý pohľad na kľúčovú arkádovú klasiku z roku 1981 a vyzerá presne tak, ako chcete. Pôvodná hrateľnosť je úplne nedotknutá a postavená s novými vylepšeniami, neónovými vektorovými scénami a výzvami, ktoré vylepšujú starý štandardný vzorec strieľačiek. Rovnako ako pri iných tituloch, aj tu sú úspechy, rebríčky a nadupaný soundtrack.

READ  "Yu-ki-oh! Kartová hra“ Začína sa projekt 25. výročia

2. Splat hmyz, získaj peniaze

Postriekajte hmyz, získajte peniaze

Postriekajte hmyz, získajte peniaze

Vydavatelia: Atari / Vývojár: AdamVision Studios, SneakyBox

Dátum vydania: 28. októbra 2021 (Amerike) / 28. októbra 2021 (Spojené kráľovstvo/EÚ)

Ste pavúk na hmyzej hliadke v tomto klasickom pretvorení priekopníckej dvojtyčovej strieľačky. Black Widow: Recharge obsahuje hladké ovládacie prvky a strategické prvky, v ktorých hráč manévruje, aby zbieral znaky dolára od padlých nepriateľských chrobákov a odpálil sieť, ktorá v správnom čase zničí časť obrazovky. Jednoducho povedané, toto je jedna z najlepších ponúk dobíjania. Vzrušujúci.

3. Prekliaty frajerský skalný výstrel

Streľba do skaly

Streľba do skaly

Vydavatelia: Atari / Vývojár: AdamVision Studios, SneakyBox

Dátum vydania: 14. decembra 2021 (Amerike) / 14. decembra 2021 (Spojené kráľovstvo/EÚ)

Asteroids: Recharged je najlepšia verzia tejto hry, bodka. Táto iterácia, ktorá sa dá nekonečne prehrávať podľa dizajnu, ponúka skvelé vizuálne prvky, chytľavú tematickú hudbu a množstvo vylepšení, vďaka ktorým sa cítite ako prejav vesmírnych skál a UFO. Výnimočné sú tu vektorová grafika a efekty podobné ohňostrojom, ktoré oslnia a pozdvihnú hru, ktorá sa nesnaží znovu vynájsť koleso.

4. Teraz na vás strieľajú tehly

Teraz na vás strieľajú tehly

Teraz na vás strieľajú tehly

Vydavatelia: Atari / Vývojár: AdamVision Studios, SneakyBox

Dátum vydania: 10. februára 2022 (Amerike) / 10. februára 2022 (Spojené kráľovstvo/EÚ)

Najväčšia zvrat v hre Breakout: Recharged premení ikonickú hru na rozbíjanie tehál na strieľačku, ktorá obsahuje rakety, výbušniny a áno, kocky, ktoré po vás strieľajú. Ako pri každej hre založenej na technológii z konca 70. rokov, jej elegancia spočíva v jednoduchosti. Ovládanie je lepšie pomocou Switch Joy-Con. Najmä režim výzvy v tejto verzii je jedinečný.

5. Vašou úlohou je presné zapaľovanie

Vašou úlohou je presné zváranie

Vašou úlohou je presné zváranie

Vydavatelia: Atari / Vývojár: AdamVision Studios, SneakyBox

Dátum vydania: 2. júna 2022 (Amerike) / 2. júna 2022 (Spojené kráľovstvo/EÚ)

Gravidar: Recharge prelomuje novú úroveň v sérii s umeleckým štýlom založeným na pasteloch a dôrazom na prieskum a prežitie. Na základe notoricky náročného kultového arkádového titulu musia hráči starostlivo riadiť motory svojej lode. Lunárny Lander a navigovať v prostredí s rôznym stupňom gravitácie. Vyžaduje si úroveň jemnosti, čo z neho robí najnáročnejší vstup na pozemok.

6. Kto nie je tvojho otca

Nie kto je tvoj otec

Nie kto je tvoj otec

Vydavatelia: Atari / Vývojár: AdamVision Studios, SneakyBox

Dátum vydania: 23. augusta 2022 (Amerike) / 23. augusta 2022 (Spojené kráľovstvo/EÚ)

7. Toto je koniec, môj jediný priateľ

Toto je koniec, môj jediný priateľ

Toto je koniec, môj jediný priateľ

Vydavatelia: Atari / Vývojár: AdamVision Studios, SneakyBox

Dátum vydania: 1. novembra 2022 (Amerike) / 1. novembra 2022 (Spojené kráľovstvo/EÚ)

Rovnako ako jej neslávne známy arkádový náprotivok, Missile Command: Recharged je hra o jadrovej apokalypse a konci sveta. Zachováva si osvedčený a pravdivý základný háčik hry, ktorým je zneškodňovanie prilietavajúcich rakiet a nepriateľských lietadiel, čím sa vyhne veľkému otrasu hrateľnosti. Keďže je to také ťažké, pridanie vylepšiteľných obranných atribútov pridáva titulu vítaný prvok postupu.

8. Mysli dole, ale na Marse

Mysli dole, ale na Marse

Mysli dole, ale na Marse

Vydavatelia: Atari / Vývojár: Sneakybox

Dátum vydania: 9. marca 2023 (Amerike) / 9. marca 2023 (Spojené kráľovstvo/EÚ)

Caverns of Mars: Recharged je ďalším uchádzačom o najlepší príspevok v sérii. Vertikálne rolovacia strieľačka založená na titule vydanom pre 8-bitové počítače Atari, táto vysokorýchlostná adaptácia je na Switch úplne strhujúca. Predstavuje roguelike prvky, vďaka ktorým je každý beh jedinečný, a obsahuje ľahký techno soundtrack, ktorý udrží hráčov v zóne pri výbuchu, ceste a pristátí. Napínavé.

9. Staňte sa skutočným hrdinom slučky

Staňte sa skutočným hrdinom slučky

Staňte sa skutočným hrdinom slučky

Vydavatelia: Atari / Vývojár: Sneakybox

Dátum vydania: 17. augusta 2023 (Amerike) / 17. augusta 2023 (Spojené kráľovstvo/EÚ)

Quantum: Recharge vychádza z arkádovej hry z roku 1982, v ktorej hráči pomocou trackballu obklopujú nepriateľov a vytvárajú mŕtve zóny, pričom obchádzajú mechanizmy streľby a ťahajú ich a požierajú. Tento mod, ktorý je doteraz najhlbším strihom v sérii, prináša vizuálny šmrnc a precíznu hrateľnosť a so Zen režimom umožňuje rozšírené hranie.

READ  Špecialista na remake Zeldy Grease si najíma nový „stredoveký“ a „štýlový“ projekt

10. Byť zavraždený šialenou loptou

Byť zavraždený šialenou loptou

Byť zavraždený šialenou loptou

Vydavatelia: Atari / Vývojár: Sneakybox

Dátum vydania: 9. novembra 2023 (Amerike) / 9. novembra 2023 (Spojené kráľovstvo/EÚ)

Berserk: Recharge je najnovší a najviac rozdeľujúci záznam v sérii vďaka svojmu umeleckému štýlu, ktorý sa podobá takmer mobilnej hre. Na základe kľúčovej labyrintovej strieľačky z roku 1980 sa pohybujete v realistických prostrediach, kde strieľate na roboty. Väzba hry z miestnosti do miestnosti v štýle Isaaca je veľmi vyleštená a ideálna pre narkomanov „ešte jeden beh“.

Atari, bradavice a zakorenenie pre všetkých

Vymeňte sériu OLED Atari Recharged
Obrázok: Damian McFerran / Nintendo Life

Dobíjané tituly majú samozrejme svoje nevýhody. Prvé štyri položky majú úspešný, takmer rozbitý globálny systém rebríčkov. Vývojári SneakyBox a AdamVision Studios našli svoj technický základ a vyriešili tento problém vo viacerých položkách, ale rebríčky v predchádzajúcich hrách bolo potrebné náležite prispôsobiť, pretože získanie vysokého skóre bolo kľúčovým herným stimulom.

Niektoré tituly majú menšie problémy s výkonom, keď je na obrazovke naozaj rušno. Počet najazdených kilometrov týchto hier sa líši v závislosti od hráča, jeho preferencie pre arkádové akcie a hĺbky jeho osobnej nostalgie. Ale to dobré prevažuje nad zlým vo všetkých záznamoch Megan McDuffie s elegantným ovládaním, moderným vizuálom a trvalo vynikajúcim soundtrackom.

Rovnako ako súprava Atari 50, aj tvorcovia Recharged majú hlboký rešpekt k zdrojovému materiálu. Atari od Wadea Rosena je iné zviera, ktoré chce demonštrovať svoju relevantnosť prostredníctvom reštartov, nových IP a „inovatívneho retro“ zamerania. Hardvér ako Nifty 2600+ (Žiadne pravidlá). Ako hráči sa cítime prirodzene chcieť povzbudiť kroky Atari správnym smerom po desaťročiach váhania.

Atari 2600 zblízka
Obrázok: Damian McFerran / Nintendo Life

Ktorý titul by som mal dobiť podľa svojich osobných preferencií? Musel to byť rok 1983 Veľká deštrukcia, vektorový arkádový titul so statickou streľbou, platformovými prvkami a sekvenciou lunárneho landeru. Dobití vývojári zarezali a určite dokážu túto arkádovú klasiku pozdvihnúť do nových výšin. Budúcnosť Atari je v mnohých ohľadoch minulosťou – a to je dobre.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close