Veda

Šerifovia z New Yorku rozchádzajú svadbu v hale s takmer 300 hosťami

Šerifovia v New Yorku v piatok neskoro večer rozišli vnútornú svadobnú hostinu s takmer 300 ľuďmi v Queense.

Tesne pred polnocou bola poslancom oznámená anonymná sťažnosť na porušovanie pravidiel v sociálnej sieti, ktoré sa vyskytli v hale Royal Elite Palace, kde úrady našli „veľké skupiny ľudí vstupujúcich na miesto“, informovali úradníci NBC New York.

Po príchode poslanci našli 284 hostí v mieste konania, ktorí porušovali štátne a mestské koronavírusové obmedzenia, uviedla v tweete kancelária šerifa v New Yorku.

Podľa NBC New York bola na svadbe živá hudba a jedlo a alkohol bez toho, aby boli dodržané pokyny pre sociálny dištanc.

Videá a fotografie zverejnené na sociálnych sieťach a označené v piatok v noci na danom mieste ukazujú preplnenú miestnosť zaplnenú návštevníkmi večierkov bez zakrytia tváre. Televízii NBC News sa nepodarilo potvrdiť, či sú tieto snímky rovnakou skupinou, ktorá sa nachádzala v mieste konania udalosti, keď polícia zatkla svadbu.

Dav bol rozptýlený poslancami a podľa šerifovej kancelárie bol manažér a majiteľ haly obvinený z viacerých priestupkov. Manažér dostal štyri citácie a majiteľ dostal dve za porušenie starostovho núdzového koronavírusového opatrenia.

Miesto konania svadby nereagovalo okamžite na žiadosti o vyjadrenie.

Busta prichádza uprostred varovaní starostu Billa de Blasia a zdravotníckych úradníkov, aby zabránili nedávnemu nárastu klastrov Covid-19 v Brooklyne a Queense. Niekoľko hodín pred piatkovým náletom varovali predstavitelia zdravotníctva, že môžu byť zavedené nové obmedzenia blokovania, ak nebude možné zabrániť ohniskám.

READ  NASA pripravuje megarakety SLS pre misie na Mesiac s posádkou

„Toto môže byť najťažší okamih, ktorému čelíme, odkedy sme sa dostali z uzamknutia,“ uviedol komisár pre zdravie Dave Chokshi na piatkovej tlačovej konferencii.

„Budeme postupovať tak rýchlo, ako to vyžaduje situácia,“ uviedol. „Ak bude tento rast pokračovať, premení sa na rozsiahly prenos, ktorý môže byť potenciálne po celom meste.“

V nedeľu predstavitelia zdravotníctva v New Yorku identifikovali ohniská Covid-19 v ôsmich štvrtiach, ktoré predbehli oblasť celomestský priemer za posledné dva týždne 3,3-krát. Woodside, kde sa miesto konania nachádza, nebol zaradený medzi štvrte, ktorým hrozí zatvorenie.

Minulý mesiac vnútorná svadba pre takmer 65 hostí v Maine sa zistilo, že je spojená s smrť siedmich ľudí, ktorí sa nezúčastnilia infekcie 176 ľudí, ktorí sa buď zúčastnili svadby, alebo dostali vírus z druhej ruky v dôsledku toho, kto sa svadby zúčastnil.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close