Shiffrinová predlžuje sériu víťazstiev

Druhá skončila Chorvátka Leona Popovic, prvá skončila Michaela Shiffrinová z tímu USA a druhá Nemka Lena Doererová skončila v nedeľu v slalome žien Audi FIS Svetového pohára alpských lyžiarok vo fínskom Levi.
Christophe Pallot/Agentúra Zoom/Getty Images

Mikaela Shiffrinová si v nedeľu vo fínskom Levi pripísala svoje 89. víťazstvo v slalome Svetového pohára a 54. víťazstvo v slalome, 139. etapu Svetového pohára a siedme víťazstvo v Levi – najviac slalomových víťazstiev v jednej etape Svetového pohára v histórii.

„Som veľmi šťastná z víťazstva,“ povedala Shiffrinová. „Dokazuje to, že mám stále dobrú náladu bojovať, takže to veľa znamená.“

Podmienky boli pevné a konzistentné pre všetkých pretekárov. Shiffrinová zabehla číslo dva a okamžite sa dostala do vedenia s čistým a agresívnym zjazdom, no Slovenka Petra Vlová a sobotňajšia víťazka predbehla vedúcu stoličku s náskokom viac ako pol sekundy v prvej jazde.

Pri druhej jazde sa na konci flipu začala vytvárať ryha, no Shiffrinová sa ocitla ako prvá. Vlhová nabrala rýchlosť, keď druhá jazda skĺzla. Zasekla sa v polovici behu a skončila šmykom.

„Petra tento víkend naozaj zvládla majstrovskú triedu v slalome, myslím, že vyhrala toto víťazstvo, ale ja som sa dostala na pódium, takže som šťastná a veľmi spokojná s víťazstvom,“ povedala Shiffrinová.

Víťazstvo si odniesla Shiffrinová, druhá Chorvátka Leona Popovic a tretia Nemka Lein Duerová.

„Bol to dobrý víkend s dvoma skvelými pretekmi, takže som s tým veľmi spokojná,“ povedala Shiffrinová.

Shiffrovej víťazstvo predĺžilo jej rekord vo Svetovom pohári a vyrovnalo Levyovej najviac víťazstiev v slalome Svetového pohára na jednom mieste so siedmimi víťazstvami (a siedmimi sobmi).

Paula Moltzanová z tímu Stifel US Alpine Ski Team získala skvelý titul vo svojej prvej jazde, keď neskončila na špici. AJ Hurd dokončil prvú jazdu na 53. mieste, Lila Lapancha na 58. mieste a Tasha Romanov na 59. mieste. Do druhej jazdy sa nekvalifikovali. Joe Zimmerman nedokončil prvú jazdu.

READ  Peter Rhodes v škótskom metre predchádza frustrácii a hrozbe preplnených domov

Tech ženy sa pozerajú na svoj ďalší turnaj Svetového pohára, Stifel Killington Cup doma 25.-26. novembra.

Mužský šprintérsky tím mal v nedeľu pretekať vo švajčiarskom Zermatte-Cervinii, ale preteky boli pre počasie zrušené.