Svet

Silná snehová vánica v Spojených štátoch. Desiatky tisíc ľudí bez elektriny

Snehová búrka, ktorá cez víkend zasiahla štáty Colorado, Wyoming a Nebraska, nechala bez elektriny desaťtisíce ľudí. V dôsledku silného a vlhkého sneženia boli zablokované cesty a zrušených viac ako 2 000 letov.

V niektorých oblastiach napadlo 90 cm a viac snehu. Boli prerušené elektrické prípojky a padlo veľa stromov. V pondelok ráno, 25 tis. Ľudia nemajú elektrinu.

Podľa Národnej meteorologickej služby v pondelok ráno na medzinárodnom letisku v Denveri. V Colorade hlásia 70 cm snehu.

Dážď bol štvrtý najväčší od roku 1881.

Meteorológovia tento prvok pomenovali v pondelok „Historické a deaktivujúce“ Zimné búrky sú mimoriadne nebezpečné a nemožné pre podmienky cestovania.

Vo Wyomingu a Nebraske varovali pred šmykľavými a zasneženými cestami. Predpovedali, že sneženie bude pokračovať až do utorka.

Hurikán Yuri v Spojených štátoch. Zahynulo najmenej 20 ľudí

Na miestach ako Fort Collins oznamovali „New York Times“ až do neskorej nedele Napadlo asi 61 cm snehu91,5 cm na meter v oblasti Aspen Springs a v reťazci v Južnom Wyomingu. Guvernér Colorada Jared zavolal policajnú Národnú gardu, aby metelicu vyčistila.

Letisko Denver zrušilo v sobotu takmer 750 letov a v nedeľu viac ako 1 200 letov. Hlavné diaľnice sú v niektorých úsekoch uzavretéZ toho 70 v Colorade a 80 vo Wyomingu.

Polícia uviedla, že zachraňovala ľudí uviaznutých na zablokovaných cestách. Snehové pluhy sa nemohli dostať všade a nemohli robiť svoju prácu.

READ  Kurátor nemeckého múzea vracia ulúpené umenie potomkom obetí holokaustu

Denverskí dopravní úradníci neodporúčali cestu. Ohláste to V dôsledku snehovej víchrice došlo k výraznému zdržaniu na železničných a autobusových linkách.

Pred nebezpečenstvom varovalo informačné stredisko Colorado Avalanche.

„NYT“ na to poukázal V marci a apríli očakávajte ďalšie snehové búrkyVrátane Denveru. Musia ísť na stredozápad a potom na východné pobrežie Spojených štátov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close