Svet

Britská starostlivosť, pohotovostné nemocnice sa opäť používajú v „režime lekárskej katastrofy“ V zahraničí

Vo Veľkej Británii bolo za posledné štyri dni hlásených najmenej 50 000 nových korónových infekcií denne. Toto číslo je spôsobené novým vírusovým variantom, ktorý je veľmi nákazlivý. Celkovo zomrelo asi 73 000 ľudí, čo z neho robí jednu z najvyšších úmrtností v Európe.

Zdravotnícki pracovníci varujú, že s ohniskom choroby sa nedá manipulovať, najmä preto, že veľa kolegov je dnes chorých alebo izolovaných. Je nedostatok nemocničných postelí, čo nútilo zdravotné sestry ošetrovať pacientov sanitkami. V e-maile zaslanom zamestnancom Kráľovskej londýnskej nemocnice sa uvádzalo, že nemocnica pracuje v „režime lekárskych katastrof“.

Hovorca britskej zdravotníckej služby NHS uviedol, že prebiehajú prípravy na opätovné otvorenie pohotovostnej nemocnice Nightingale v Londýne. Tam chodia zdravotnícki pracovníci do práce s podporou armády a v prípade potreby dobrovoľníkov. BBC informuje, že združenie sestier zvažuje, či má nemocnica dostatok personálu na prácu.

Pohotovostné nemocnice boli postavené v marci a apríli za pomoci armády. Tým sa znížil tlak na nemocnice počas prvých vĺn.

READ  Ústava vlády, chaos na letisku, rušenie úradov ... situáciu zlepšujú

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close