Svet

Singapur je jednou z najbohatších krajín sveta

Singapur: Podľa indexu zverejneného finančnou webovou stránkou InsiderMonkey získal Singapur vytúžený titul najbohatšej krajiny sveta. Rebríček používa údaje o hrubom domácom produkte (HDP) na obyvateľa na meranie úrovne prosperity krajín po celom svete.

S HDP na obyvateľa 215 512 S$ sa Singapur umiestnil na čele všetkých ostatných krajín v tomto rebríčku.

Ekonomická dominancia Singapuru sa od svojich najbližších konkurentov výrazne odlišuje. Na druhom mieste skončilo Luxembursko s HDP na obyvateľa 195 142 S$.

Medzitým sa Katar umiestnil na treťom mieste s HDP na obyvateľa 170 963 S$. Írsko, Spojené arabské emiráty, Švajčiarsko, Nórsko, USA, San Maríno a Brunej sú na štvrtom až desiatom mieste v rebríčku.

Hoci sa tieto krajiny môžu pochváliť pôsobivými ekonomickými štatistikami, vedúce postavenie Singapuru v HDP na obyvateľa z neho robí výnimočného šampióna. Rebríček podčiarkuje pozoruhodnú ekonomickú silu Singapuru a výnimočné finančné postavenie na globálnej scéne.

Správa Insider Monkey identifikovala niekoľko kľúčových faktorov, ktoré prispievajú k pozoruhodnej ekonomickej výkonnosti Singapuru. Po prvé, Singapur potvrdil svoj jedinečný štatút mesta aj krajiny, čo je v globálnom kontexte vzácnosť.

Strategická poloha Singapuru v juhovýchodnej Ázii z neho urobila hlavný tranzitný uzol pre široký sortiment tovaru vrátane spotrebnej elektroniky a tovaru. Táto pozícia umožnila rozsiahly obchod a hospodársky rast, čím sa Singapur pevne etabloval ako regionálna ekonomická veľmoc.

Ďalším pozoruhodným aspektom singapurského ekonomického prostredia zdôrazneným v správe je jeho povesť jednej z najväčších populácií milionárov na svete. Toto bohatstvo je podporované nízkou mierou korupcie v krajine, čo ešte viac upevňuje jej pozíciu atraktívnej destinácie pre podniky a investorov.
Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close