Svet

Koronavírus ONLINE: pridalo sa 40 pozitívnych ľudí

Čo je najdôležitejšie:

– na Slovensku bolo potvrdených 3 356 prípadov, zomrelo 33 pacientov a vyliečilo 2 148 ľudí

Prvý prípad uvádzajú od spoločnosti Volkswagen

Bol inšpiráciou pre Pohodu. Ako jeden z mála festivalov ho nezrušila ani koróna

Pozrite si aktuálnu mapu potvrdených prípadov na Slovensku a ONLINE štatistiku

ONLINE

14:56 – VRANOV NAD TOPĽOU: V súvislosti s výskytom COVID-19 v marginalizovanej skupine obyvateľov mesta Vranov nad Topľou zvoláva primátor Ján Ragan v pondelok 24. augusta stretnutie rozšíreného krízového štábu mesta, je napísaný na webovej stránke mesta.

Podľa zverejnených informácií existuje 61 pozitívnych testov na nový koronavírus s trvalým pobytom v okrese Vranov nad Topľou, z toho jeden prípad sa vyskytol v sobotu.

Krízový štáb v sobotu prijal tieto opatrenia:

– zvýšené monitorovanie miesta policajnými dôstojníkmi mesta a civilnými hliadkami,

– obyvateľom bytového domu budú doručení cestujúci ochranného odevu a dezinfekčných prostriedkov,

– povrchová dezinfekcia predmetného bytového domu a jeho okolia

14:22 – BRATISLAVA: Mestský poslanec Adam Berka oznámil na sociálnej sieti, že bol pozitívny na koronavírusy. Nevie, kde sa nakazil, ale pred prvými príznakmi navštívil niekoľko kultúrnych podujatí v bratislavských spoločnostiach. Kritizoval tiež nedostatok testovania.

13:52 – CHORVÁTSKO: Krajčí pripustil, že Chorvátsko je kandidátom na vysoko rizikovú krajinu z dôvodu zvýšeného počtu ľudí nakazených v posledných dňoch. Pri prehodnocovaní rizikových krajín však budú mať hlavnú úlohu epidemiológovia a infektoológovia.

Zároveň je dnes Splitsko-dalmatínsky región riskantný a existuje 4-násobne vyššia pravdepodobnosť nakazenia človeka ako na Slovensku.

13:51 – KRAJINY RIZÍK: Minister zdravotníctva Marek Krajčí reaguje na Matovičove výčitky, že pandemická komisia sa rozhodla prehodnotiť zoznam rizikových krajín iba raz za dva týždne a nie častejšie. „Potom sme si to jednoducho všimli. Povedali sme, že teraz zachováme status quo pre sviatky počas týchto dvoch týždňov, ale v prípade extrémnej situácie, ktorú neočakávame, sa môže komisia tiež stretnúť a rozhodnúť sa odo dňa na deň, “povedal.

READ  S'pore zmierňuje obmedzenia pre cestovateľov z viacerých krajín; Môžu sem ísť ľudia z Indonézie, zdravotné správy a dôležité správy

13:41 – ŠKOLY: To, či školy ukončia povinnú školskú dochádzku po prvých dvoch týždňoch školského roka, bude závisieť od niekoľkých kritérií. Bude záležať na tom, ako sa bude vyvíjať situácia na Slovensku, ale tiež na tom, koľko ľudí bude v nemocniciach. Krajčí však pripustil, že ak sa krivka infikovaných stabilizuje a preventívne opatrenia platné od 1. septembra sú splnené podľa svojho účelu, závoj nebude v školách povinný po prvých dvoch týždňoch.

13:29 – ŠKOLY: Minister školstva Branislav Gröhling tiež vystúpil v osobitnom vydaní programu Na telo plus, ktorý hovorí o začiatku nového školského roka, počas ktorého by mali žiaci stredných a stredných škôl nosiť v interiéri závoj. Vedenie oddelenia to odporučí iba deťom od prvého ročníka. „Každý rodič by mal dieťaťu vysvetliť, že to nerobíme, pretože je to niekde napísané a že sa o tom niekto rozhodol, ale robíme to preto, aby sme chránili jeho rodičov a staršie rodičia, keď sa dieťa vráti zo školy domov.“

Musí platiť za prvé dva týždne. Podľa vývoja a odporúčaní zdravotníckych odborníkov uvidia, čo sa bude diať ďalej.

13:20 – VAKCINÁCIA: Očkovanie bude najdôležitejšie v rizikových skupinách; podľa Krajčího by mali byť očkované prednostne, pretože priebeh choroby COVID-19 je pre nich oveľa ťažší ako pre ostatných.

13:08 – VAKCINÁCIA: Minister zdravotníctva Marek Krajčí v televíznej relácii Markíza Na telo povedal, že nenúti nikoho, aby bol zaočkovaný proti COVID-19. „Ľudia budú potom musieť buď zosilniť, alebo sa sami často otestovať na svoje vlastné náklady, alebo sa rozhodnúť, že tieto protilátky povedú k očkovaniu,“ uviedol. Podľa Krajčího bude očkovanie hradené z verejného zdravotného poistenia.

12:24 – DISKUSIA: Aj túto nedeľu sa na televíznej webovej stránke Markíza popoludní objaví ďalšia časť diskusnej relácie Na telo plus. Vzhľadom na rastúci počet infekcií koronavírusmi bude témou druhá vlna. Začiatok školského roka, ako aj nemocnice, ktoré sa budú musieť opäť pripraviť na možný prílev pacientov, prediskutujú minister zdravotníctva Marek Krajčí a minister školstva Branislav Gröhling.

READ  V egyptskom chráme bolo objavené zobrazenie zverokruhu staré 2000 rokov

11:17 – OŠETROVATELIA SENÁTOROV: V reakcii na pandémiu nového koronavírusu zrušili zdravotné poisťovne finančné limity pre zdravotné sestry a opatrovateľov starších ľudí, chronicky chorých alebo iných ľudí, ktorí potrebujú domácu ošetrovateľskú starostlivosť. Potvrdili to všetky tri zdravotné poisťovne. (TASR)

11:05 – NOVÉ PRÍPADY: Nové potvrdené prípady COVID-19 za včerajšie dni sú väčšinou identifikované ako aktívne sledované kontakty potvrdených prípadov COVID-19 z lokalizovaných a monitorovaných ohnísk. Zaznamenáva sa aj dovoz zo zahraničia, v niektorých prípadoch stále prebieha epidemiologické vyšetrovanie.

10:34 – RTVS: Slovenské rozhlasové a televízne vysielanie je pripravené na možné sprísnenie anti-pandemických opatrení v súvislosti s druhou vlnou šírenia COVID-19. Generálny riaditeľ Jaroslav Rezník to oznámil pred členmi Rady RTVS na tomto týždňovom zasadnutí dozorného orgánu pre médiá.

Potvrdil, že opatrenia budú zamerané na ochranu zdravia zamestnancov a spolupracovníkov, ako aj na zmenu výroby programu. Možné zmeny programu sa uskutočnia v rozsahu a podľa závažnosti deklarovaných anti-pandemických opatrení. „Ak bude existovať tvrdá karanténa, prestaneme produkovať predstavenia, zostanú iba správy a žurnalistika a vo veľmi prísne dezinfikovaných oblastiach sa vyrobili dva alebo tri vybrané programy, napríklad školský klub alebo vysielanie pre deti rómskej a maďarskej národnosti, „Navrhol Rezník. (TASR)

10:05 – NOVÉ PRÍPADY: V sobotu bolo pozitívne testovaných 28 mužov a 12 žien vo veku od 1 do 59 rokov v okresoch Bratislava (12), Michalovce (11), Trenčín (4), Piešťany (2), Nitra (2), Humenné (1), Košice (1), Malacky (1), Myjava (1), Považská Bystrica (1), Prešov (1), Trebišov (1), Trnava (1) a Vranov nad Topľou (1).

10:03 – SLOVENSKO / TESTOVANIE: Včera bolo 40 pozitívnych prípadov, vykonalo sa 1723 testov. 1 osoba bola vyliečená, je napísaná na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

V nemocniciach je hospitalizovaných 61 osôb alebo podozrivých z toho, že majú COVID-19, z ktorých 41 túto chorobu potvrdilo.

READ  Clemente chce zorganizovať väčšinu pre Mastella Conté

V JIS sú 4 ľudia, 3 pacienti potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie.

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené správy. Vaša podpora zaistí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si ho nemôžu dovoliť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close