Svet

Singapur má menej zahraničných pacientov, no viac ich prichádza za komplexnou a komplexnou liečbou

SINGAPUR – Menej zahraničných pacientov prichádza do Singapuru ako kedykoľvek predtým, kde náklady rastú, konkurencia v regióne sa zintenzívňuje a poskytovatelia musia zintenzívniť poskytovanie komplexnej a komplexnej starostlivosti, uviedli zdravotnícki experti.

Po celé desaťročia sa zahraniční pacienti z Indonézie, Srí Lanky, Vietnamu a iných krajín hrnú do Singapuru kvôli širokej škále lekárskej starostlivosti, od lekárskych vyšetrení cez rozsahy až po chirurgické zákroky v rôznych špecializáciách, vrátane operácie bypassu srdca a transplantácie orgánov.

Konkurencia, ktorej Singapur čelí zo strany hráčov v regióne, najmä Malajzie a Thajska, však v priebehu rokov výrazne vzrástla, pretože poskytovatelia zdravotnej starostlivosti v týchto susedných krajinách môžu vykonávať štandardné postupy za oveľa nižšie poplatky, ako sú poplatky účtované tu, uviedli odborníci. .

IHH Healthcare Singapore, najväčší súkromný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti tu, uviedol, že zahraniční pacienti tvorili do konca roku 2023 približne 15 percent celkovej populácie pacientov, čo je nárast z 20 percent v roku 2019, uviedol obchodný riaditeľ Geoffrey Law.

Zahraniční pacienti, o ktorých prišla, boli väčšinou tí, ktorí prichádzali na zdravotné prehliadky a iné účely, dodal.

Chorí ľudia sa sem naďalej chodia liečiť a ich problémy sa po pandémii Covid-19 skomplikovali. V dôsledku toho zostávajú dlhšie a účtujú vyššie poplatky, povedal.

Pán Law uviedol, že priemerná dĺžka pobytu zahraničného pacienta sa zvýšila na štyri až päť dní, čo bolo tri až štyri dni pred pandémiou.

Dr Wong Cheng Weng, medicínsky riaditeľ The Cancer Center a výkonný riaditeľ Singapore Medical Group (SMG), uviedol, že vyššie náklady a kapacita vysvetľujú pokles zahraničných pacientov.

Domnieva sa, že takmer všetci súkromní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti v mnohých medicínskych sektoroch ako celku zažili pokles a SMG nie je výnimkou.

READ  Rona McDaniel oznámila, že Trumpovi odstúpi z funkcie predsedníčky RNC

Čo sa týka nákladov, vysoká miera inflácie v singapurskom zdravotníctve mohla spôsobiť, že ceny jeho služieb sú mimo dosahu mnohých pacientov v regióne, povedal. Zvýšili sa aj náklady na leteckú dopravu.

„Singapurskí poskytovatelia zdravotnej starostlivosti musia zmierniť zvyšovanie nákladov,“ povedal.

Kapacita zdravotníckych služieb v Singapure je stále vážne obmedzená nedostatkom pracovnej sily. To viedlo k dlhým čakacím dobám a menšej flexibilite systému zdravotnej starostlivosti, aby sa prispôsobil požiadavkám zahraničných pacientov.

To ovplyvňuje celkovú skúsenosť nášho systému pre zahraničných pacientov pri využívaní služieb zdravotnej starostlivosti v Singapure.

V Raffles Medical Group, ktorá prevádzkuje nemocnicu Raffles, jej výkonný predseda Dr Loo Soon Yong na konferencii o výsledkoch koncom februára uviedol, že strata zahraničných pacientov je výzvou, ktorej teraz čelí. Dôvodom sú vyššie náklady na zdravotnú starostlivosť, inflácia a silnejší singapurský dolár voči regionálnym menám. Namiesto toho sa skupina rozširuje regionálne.

„S rastúcim blahobytom, vysokými očakávaniami a ľahkou dostupnosťou v regióne sa cestovanie za medicínou naďalej rozširuje. Najmä Malajzia skutočne rozkvitla a pridala sa k Singapuru a Thajsku ako vedúci poskytovatelia v regióne,“ povedal odborník na verejné zdravie Jeremy Lim.

Indonézia, hlavný zdroj zahraničných pacientov pre Singapur, si ich chce udržať otvorením medzinárodnej nemocnice na Bali v roku 2024. Indonézski predstavitelia uviedli, že cieľovou populáciou nemocnice na Bali sú indonézski občania, ktorí hľadajú lekárske ošetrenie v zahraničí.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close