Svet

Singapurčania boli v novej štúdii menovaní za najväčších sporiteľov v juhovýchodnej Ázii

Singapur: Podľa nedávnej štúdie Milieu Insight vedú Singapurčania v juhovýchodnej Ázii pre svoje schopnosti efektívneho finančného manažmentu, vysokú mieru úspor a veľký záujem o investičné príležitosti.

Správa s názvom „Osobné financie a investičné návyky v juhovýchodnej Ázii“ vrhá svetlo na finančné správanie jednotlivcov v celom regióne.

Podľa zistení významných 36 % respondentov v Singapure ušetrí viac ako štvrtinu svojich príjmov prostredníctvom výdavkov a splácania dlhov, čím prekonalo regionálny priemer 21 %. To poukazuje na silný sklon obyvateľov Singapuru k úsporám a finančnej obozretnosti.

Naproti tomu krajiny ako Indonézia, Thajsko a Filipíny zaostávajú, pričom len polovica ich občanov je schopná vyčleniť až 10 % svojich príjmov na úspory, čo poukazuje na rozdiely v sporiacich návykoch v juhovýchodnej Ázii.

Pôsobivých 87 % Singapurčanov tiež dbá na to, aby každý mesiac platili svoje účty kreditnou kartou v plnej výške, čo preukazuje pozoruhodnú úroveň finančnej disciplíny.

Na porovnanie, Malajzia a Filipíny sa umiestnili na druhom a treťom mieste, pričom polovica respondentov usilovne splácala zostatky na svojich kreditných kartách.

Pokiaľ ide o investičné možnosti, medzi Singapurčanmi sa uprednostňovali akcie, po ktorých nasledovali systémy s pevnými vkladmi a dlhopisy v tomto poradí. Túžba budovať bohatstvo v priebehu času bola primárnou motiváciou pre investície, pričom ju uviedlo 72 % Singapurčanov, čo je výrazne viac ako regionálny priemer 49 %.

Milieu Insight zaznamenal rastúci trend medzi singapurskými investormi smerom k nezávislým investičným platformám, čo naznačuje posun smerom k digitálnym investičným riešeniam, ktoré uprednostňuje technicky zdatná populácia. Zatiaľ čo tradičné banky zostávajú populárne, preferencia digitálnych platforiem odráža vyvíjajúce sa prostredie vo finančných službách.

Prieskum, ktorý prebiehal od januára do februára, sa týkal 3 100 respondentov v Singapure, Malajzii, Indonézii, Thajsku, Vietname a na Filipínach. Cieľom bolo získať prehľad o finančnom správaní obyvateľov juhovýchodnej Ázie, vrátane sporiacich návykov, vlastníctva kreditných kariet a platobných návykov.

READ  Najmladší poslanec Namíbie vyzýva prezidenta, aby mu znížil plat
Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close