Svet

Sir Geoffrey Donaldson: NI už nie je červená, biela a modrá – unionizmus sa musí konvertovať

Líder DUP trvá na tom, že spôsob, ako zachovať Úniu, je „prijať všetky identity v Severnom Írsku“

Líder DUP uviedol, že rozhodnutia, ktoré dnes odborári urobia, „buď zvýšia podporu Severnému Írsku, alebo postúpia nepriateľom Únie“.

Oslovuje jeho Členovia strany v Newry a Armagh v stredu večer Sir Jeffrey povedal, že budúcnosť Severného Írska „nie je na súdoch ani v parlamente, je v rukách našich detí a vnúčat: oni rozhodnú o dlhovekosti Únie“.

Sir Geoffrey povedal, že zatiaľ čo niektorí v odboroch sa zameriavali na „prenasledovanie bigotných“, on sa „zaoberal získavaním konvertitov a budovaním podpory“ pre Úniu.

Líder DUP obvinil Sinn Féin zo zapojenia sa do „fantázie“ ohľadom prieskumu hraníc, pričom predchádzajúcu predpoveď Gerryho Adamsa o írskej jednote do roku 2016 teraz nahradilo želanie Michaela O'Neilla uskutočniť prieskum na hraniciach do roku 2034.

Sir Geoffrey však uznal, že Severné Írsko sa mení.

„Ako odboroví predáci si musíme uvedomiť, že dochádza k demografickým a politickým zmenám,“ povedal

„Buď zatvoríme oči a budeme to ignorovať, alebo si uvedomíme, že nie sme tam, kde 70 % ľudí tvoria červení, bieli a modrí Briti.“

Naruší Casement Park pokoj v Stormonte?

Počúvajte na Spotify

Vodca DUP sa označil za dlhoročného člena tajnej rady, poslanca 27 rokov, „hrdého rojalistu“, presbyteriána a dlhoročného Orangemana z rodiny, ktorá slúžila v kráľovskom írskom pluku.

„Symboly, s ktorými sa stotožňujem, sú veena a koruna, ktoré hrdo nosím ako odznak (UTR) čiapky,“ povedal.

„Cením si svoju britskosť reprezentovanú korunou, ale cením si aj írsky prvok svojej identity, ktorý predstavuje harfa.

„Byť Severným Írom a Britom sa navzájom nevylučujú.

„Severné Írsko v roku 2024 tvoria Briti, Íri, Severní Íri a niektoré nové identity, ktoré nespadajú do vyššie uvedeného.

READ  Nádeje na veľké financovanie na Cop27 miznú uprostred vojnovej klímy, vysokých cien energií

„Ako odborári máme víziu Severného Írska, ktoré funguje pre každého, takú, ktorá zahŕňa všetky tieto charakteristické znaky.

„Títo ľudia tu žijú, pracujú a vychovávajú svoje rodiny, pretože toto je ich domov.

„Musia sa cítiť ako doma, či už sú Briti, Íri alebo niečo medzi tým.“

SLEDUJTE: Michelle O'Neill predstavuje štátnu hymnu vo Windsor Parku

Sir Geoffrey povedal, že poskytnutie inštitúcií Stormont ľuďom je najlepší spôsob, ako posilniť Úniu.

Povedal, že členstvo v DUP v posledných týždňoch „ustále rástlo“ a hoci niektorí oponenti ho môžu kritizovať ako „zaujímavé a napĺňajúce“, ​​“toto je istá a istá cesta k sebazničeniu a narušeniu podpory našej veci“.

Sir Geoffrey odmietol výzvy Sinn Féin na referendum o zjednotenom Írsku ako „fantáziu“ s neustále sa meniacimi dátumami.

„V roku 2011 nám Gerry Adams povedal, že Severné Írsko by opustilo Spojené kráľovstvo do roku 2016. V auguste 2021 Gerry zmenil rok 2016 na 2024,“ povedal.

V máji 2022 Mary Lou McDonald vyzvala na hraničný prieskum do roku 2027. V júli 2022 sa Mary Lou McDonald presťahovala z roku 2027 na rok 2030.

„Práve tento mesiac Michael O'Neill opäť zmenil bránku Sinn Féin tak, aby do roku 2034 vyzvala na referendum o hraniciach.“

Sir Jeffrey dodal: „Ak musí Sinn Féin hodiť dátumy hlasovania na hraniciach na republikánsku základňu, nenechajme sa všetci chytiť do tejto hry.

„Naším cieľom je urobiť zo Severného Írska ekonomickú veľmoc pre Spojené kráľovstvo.

„V konečnom dôsledku nám to zabezpečí miesto v Únii na celé generácie.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close