Ekonomika

Škoda predstavila dizajn svojho prvého elektro-SUV Enyaq iV

Výrobná verzia elektrického SUV Škoda Enyaq iV bude mať svetovú premiéru 1. septembra. Už predtým nám Škoda ukázala okrem iného návrhové náčrty pripravovanej novinky.

Vedúci exteriérového dizajnu značky Škoda, Karl Neuhold, povedal dizajnu elektrického vozidla Enyaq iV v súčasnej tlačovej správe, že jeho rozmery sa líšia od rozmerov, ktoré sme mohli vidieť v ich predchádzajúcich modeloch SUV. Prvý elektrické auto Poškodenie spôsobené platformou MEB Group má okrem iného kratšiu prednú a pozdĺžnu líniu strechy.

„Rozdiely sú vo výške vozidla a dĺžke predných a zadných previsov. V prípade plošiny MONE batérie sú umiestnené na podlahe vozidla, čo šetrí miesto. Z tohto dôvodu je telo o niečo vyššie. Celkový dojem je však vyvážený dlhším rázvorom kolies.

Jednotlivé komponenty elektrického pohonu zaberajú menej miesta v porovnaní s konvenčnými spaľovacími zariadeniami, ktoré umožňujú kratšie presahy spredu a zozadu. Karoséria vozidla Škoda Enyaq iV je dlhšia a navyše veľmi aerodynamická, čo má pozitívny vplyv na dosah. Hodnota cx je 0,27 SUV pôsobivý výsledok tejto veľkosti, “ pridal Neuhold.

Poškodenie tiež ukázalo náčrt interiéru

Presne pred dvoma týždňami je to škoda tiež ukázala náčrt interiéru model Enyaq iV. Uviedla, že je inšpirovaná „svetmi moderného života“. Tieto „svety“ majú nahradiť tradičné úrovne zariadení používaním prírodných, „ekologicky“ spracovaných a recyklovaných materiálov.

Vozidlo nemá centrálny tunel, ktorý umožňuje konštruktérom rozdeliť prístrojovú dosku na niekoľko úrovní. Pod stredným panelom nájdeme ďalší úložný priestor. Neprítomnosť stredového tunela určite poteší cestujúceho, ktorý sedí na zadnom strednom sedadle, pretože vo vozidle nájde oveľa viac priestoru pre nohy.

skoda enyaq iv interiér

Zdroj: Škoda

V interiéri elektrického vozidla poškodenie Súčasťou Enyaq je okrem iného 13-palcová dotyková obrazovka a head-up displej s rozšírenou realitou. Poťahy na sedadlá pozostávajú zo surovej vlny (40%) a polyesteru vyrobeného z recyklovaných PET fliaš (60%). V prípade kože sa namiesto chemikálií používa čiastočne extrakt z listov olivovníka.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda zverejnila podrobné informácie o elektrickom SUV Enyaq!
Škoda oznámila české ceny plug-in hybridných verzií modelu Octavia
Plug-in hybrid Hybrid Škoda Superb je v Slovenskej republike lacnejší ako porovnateľná nafta

READ  Boris Johnson chválený Ukrajinou za konanie bez EÚ, keďže Brusel čelí neúspechu | Svet | Správy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close