šport

Skromný úvod do európskej arény: Eurospomienky Slovenska

2024 európsky šampionát Vnútri Nemecko sa stáva spravodlivosťou SlovenskoIch tretie vystúpenie v tejto prestížnej súťaži ako nezávislého národa nasledovalo po ich rozpustení Československa V roku 1993.

Československo ako jednotný národ vyhralo turnaj v roku 1976 a malo osem slovenských hráčov v základnej jedenástke, čo je pôsobivý príspevok od národa, ale výsledok sa nikdy nepriblížil k duplicite.

Ich otvárací zápas je 17. júna a bude náročný, keď ho zoberú BelgickoTretí najlepší tím sveta podľa FIFA, ktorý v rebríčku obsadil 45 miest.

Určite budú chcieť nadviazať na svoje doterajšie vystúpenia, ale najmä na svoj európsky debut vo Francúzsku v roku 2016 – poďme teda na výlet do ulíc spomienok a oživme si spomienky na euro Slovenska.

Slovensko bolo posledným tímom zaradeným do B-skupiny a úprimne povedané, pri zaradení zrejme tušilo svoju šancu dostať sa z nej. Rusko, Wales A Anglicko.

Wales nastúpil na svoj prvý turnaj a mal celkom priemerný tím Gareth Bale A Aaron Ramsey Mená, ktoré vynikajú a sú hrozivejšie.

Rusko bolo tipované ako tím, ktorý bude bojovať o toto druhé miesto, ale Anglicko nepostúpilo, zatiaľ čo všetci si mysleli, že Anglicko skončí prvé a prejde do vyraďovacej fázy.

atď mali Wayne Rooney, Raheem Sterling A Harry Kane, Strana, o ktorej si nikto nemyslel, že by sa mohla priblížiť výzve Slovenska.

Bez unáhlených záverov k tomu prídeme neskôr SokoliPrekladá sa ako 'sokoly Po slovensky majú zo svojho výkonu veľkú radosť, najmä na základe osobnej kvality iných.

  • Manažér: Ján Kozák

Jan Kozák sa ujal vedenia Slovenska proti Nemecku – (Foto Clive Rose/Getty Images)

Počas tejto súťaže, Ján Kozák Vedúci národného tímu a známa osobnosť na Slovensku hral 254-krát v prvej lige Československa, v roku 1981 vyhral ich hráč roka a celú svoju manažérsku kariéru strávil vo svojej vlasti.

READ  Andy Murray je presvedčený, že sa pred US Open zotavil zo zranenia brucha

Manažovať začal v roku 1993 a v rokoch 2013 až 2019 mal na starosti národný tím, čo bola jeho posledná práca pred odchodom do dôchodku vo veku 65 rokov.

Kozák si užíval stabilnú kariéru ako manažér, zo svojich 56 zápasov odišiel s 53% výhrou, no jeho odchod z národného tímu sa skončil tragicky. Po neúspechu republika Che In liga národovKozák dal výpoveď z práce a obvinil svojich siedmich hráčov, keď išli po porážke na párty, čo znamená, že jedna z veľkých slovenských ér sa náhle a nepríjemne skončila.

Slovensko ukončilo svoje ťaženie sklamanou prehrou 2:1 Wales ako Hal Robson-Kanu Na konci zápasu skórovali a odišli bez bodov – Wales po šokovaní sveta a postupe do semifinále nevyzeral na konci zápasu zle.

Zápas vyhrali 2:1 RuskoRešpektujte ciele z Vladimír Weiss A Marek Hamzica remízu 0:0 s Anglickom, ktoré bolo v tom čase štvrtým favoritom na víťazstvo nad trofejou.

Slovenský tím oslavuje po porážke Ruska - (Foto: Mike Hewitt/Getty Images)
Slovenský tím oslavuje po porážke Ruska – (Foto: Mike Hewitt/Getty Images)

Slovensko so ziskom štyroch bodov postúpilo do osemfinále ako jeden z najlepších tímov na treťom mieste, ktorý prešiel touto cestou. Írska republika, Portugalsko A Severné Írsko.

To však znamenalo, že hrali ako víťazi skupina C, NemeckoPredsemifinalisti a trojnásobní víťazi, neuveriteľne náročná úloha pre debutantov.

Nakoniec sa táto úloha ukázala ako príliš ťažká na prekonanie a Nemecko prešlo okolo nich s výhrou 3:0 a odišlo ako prvé na historickú, no všednú európsku scénu.

  • Star Man: Marek Hamzic

Hamšić je nepochybne najlepším hráčom v histórii Slovenska, ale ak si tú korunu nezoberie, určite ju berie za najlepší účes.

Hamšík oslavuje svoj gól proti Rusku v roku 2016 - (Foto: Philippe Huguen/AFP cez Getty Images)
Hamšík oslavuje svoj gól proti Rusku v roku 2016 – (Foto: Philippe Huguen/AFP cez Getty Images)

Hamšík, ktorý bol počas veľkej časti svojej dlhej kariéry športový s týmto impozantným mohawkom, vstúpil do turnaja ako najlepší strelec v kvalifikácii, päťkrát vsietil do siete a zároveň bol kapitánom svojho klubu. Neapol Aby sme získali druhé miesto Siri A V tej istej sezóne.

READ  RTL Today - International Football: Luxembursko sa v play-off Euro 2024 stretne s Gruzínskom

Počas turnaja zaznamenal v štyroch zápasoch jeden gól a jednu asistenciu, no všetko, čo sa Slovensku darilo, pochádzalo od neho v centre parku.

Jeho vodcovské schopnosti boli tiež faktorom, ktorý prispel k jeho odchodu zo skupiny a viedol tím, kedykoľvek chcel. Martin Škrtel Nie, Guardian sa nakoniec ujal plášťa, keď odišiel do dôchodku.

Za Neapol odohral viac ako 400 zápasov a strelil 100 gólov, v roku 2019 odišiel z talianskeho tímu do Turecka a v lete 2023 odišiel do dôchodku.

Napriek tomu, že za svoj národný tím odohral viac ako 138 zápasov, stále nenašiel vhodnú náhradu a toto leto bude určite chýbať. Juraj Kuka, Stanislav Lobotka A Ontrej Tuda Existujú neuveriteľne veľké topánky, ktoré treba vyplniť.

  • Ako dopadla ich kvalifikácia v roku 2024?

Kvalifikácia skončila hladko pre Slovensko, ktoré skončilo vo svojej skupine druhé len pod bezchybným portugalským tímom, ktorý vyhralo všetkých 10 zápasov.

Skončili so siedmimi víťazstvami, jednou remízou a dvoma prehrami, päť bodov nad ďalším najlepším tímom Luxembursko.

Strelili 17 gólov a boli 12. najlepším strelcom z 53, ktorí sa snažili kvalifikovať, no boli najlepším strelcom. Lucas Haraslin Z iba troch tvrdia, že sú medzi spoluhráčmi najrozšírenejší.

Lukas Haraslin oslavuje po góle proti Islandu - (Foto Christian Hofer - UEFA/UEFA cez Getty Images)
Lukas Haraslin oslavuje po góle proti Islandu – (Foto Christian Hofer – UEFA/UEFA cez Getty Images)

Ľuďom sa páči Rumunsko a Belgicko spolu s nimi v skupine E UkrajinaBol to jeden z tímov, ktorý inkasoval najmenej gólov v kvalifikácii, čo znamená, že tieto zápasy v skupinovej fáze mohli zostúpiť na najlepší rozdiel, čo znamenalo napínavý a napätý zápas.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close