Slovensko ohromilo Nórsko v úvodnom zápase hokejového turnaja Cafland Cup

Hokejisti Slovenska zdolali v úvodnom zápase Cofland Cupu v Bratislave rovesníkov z Nórska. Slovenský tím pod taktovkou Craiga Ramseyho vtrhol do zápasu strhujúcim víťazstvom 9:0, čo je ich najvyššia výhra pod taktovkou Ramseyho. Rozhodujúce víťazstvo znamenalo najvyššie skóre Slovenska proti Nórsku od roku 2006 a udalo tón turnaja.

Nezastaviteľný slovenský útok

Slováci prešli od začiatku do útoku, v prvej a druhej tretine strelili štyri góly, v záverečnej tretine pridali ešte jeden. Peter Sehlárik Bol to vynikajúci hráč, ktorý dal dva z deviatich gólov. Bola to však skutočne tímová práca, keďže zvyšných sedem gólov strelilo sedem rôznych hráčov, z ktorých každý prispel k výraznému víťazstvu.

Bezchybná slovenská bezpečnosť

Obrana Slovenska odzrkadľovala ich útočné schopnosti. Stanislav SkorvánekSlovenský brankár zastavil každú zo svojich 19 striel na bránu a zaznamenal nulu. Táto obranná tvrdosť doplnená ich agresívnou ofenzívou bola pre nórsky tím neprekonateľnou výzvou.

Výzvy pre Nórsko

Nórsko to malo ťažké, brankár Henrik Holm zachránil v prvých dvoch tretinách 15 z 23 striel. Holma v záverečných fázach nahradil Tobias Johansson Brevold, ktorý zblokoval 10 z 11 striel. Napriek maximálnemu úsiliu sa Nórom nepodarilo preniknúť do obrany Slovenska, čo viedlo k patovej situácii.

Lotyšský tím sa v ďalšom večernom zápase stretne s Nórskom. Pre Nórsko to bude kľúčový zápas, aby na tomto turnaji opäť nabralo tempo. Turnaj sa uzavrie 15. novembra, keď Slovensko nastúpi proti Lotyšsku.

Okrem Coffland Cupu má lotyšský tím v príprave na svetový šampionát ťažký program. Na programe majú osem exhibičných zápasov, z toho dva proti Rakúsku, jeden proti Fínsku, dva vo Švajčiarsku a jeden zápas doma s Nórskom. Keďže vzrušenie z Coffland Cupu stále narastá, všetky oči sa budú upierať na klzisko, pretože tieto tímy predvedú svoje schopnosti a stratégie v nadchádzajúcich zápasoch.