Slovensko rozbúrilo USA, Fínsko uľahčilo Nórsko v OT na svetoch ľadového hokeja – Winnipeg Free Press

PRAHA (AP) – Miloš Kelemen strelil v pondelok gólom na 1:04 na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji a doviedol Spojené štáty k víťazstvu 5:4.

Američania utrpeli druhú prehru v troch zápasoch.

Za slovenskú stranu skórovali aj Libor Hudáček, Simon Nemec a Patrik Koch a brankár Samuel Hlavaj zastavil v ostravskej akcii B-skupiny 39 striel.

Artu Hyeri z Fínska oslavuje po tom, čo strelil tretí gól Nórovi Jonasovi Arndtsenovi počas zápasu úvodného kola medzi Fínskom a Nórskom na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Prahe v Českej republike v pondelok 13. mája 2024. (AP Photo/Peter David Josek)

Za stavu 4:1 strelili Američania v priebehu 12:06 tretej tretiny opäť tri góly a vynútili si predĺženie.

Shane Pinto strelil druhý gól Američanov medzi hokejky Hlavaja, Brady Tkachuk pridal gól bez asistencie v sóle a Luke Hughes skóroval na 3:22.

Kelmen strelil svoj prvý gól a Hudáček dal Slovákov do vedenia 2:0 v úvodnej tretine.

Matt Boldy znížil náskok na 2:1 pri odraze, no Simon Nemec skóroval za Slovensko strelou fackou a Patrick Koch zvýšil na 8:47. Vyzvali trénera USA Johna Hynesa, aby nahradil brankára Alexa Nedeljkoviča Treyom Augustinom.

Nedeljkovič strelil štyri góly zo 16 striel. Augustín predviedol osem zákrokov.

USA prehrali svoj prvý zápas so Švédskom 5:2 a potom zdolali minuloročné druhé Nemecko 6:1.

Fín Oliver Kapanen (2. vpravo) oslavuje so spoluhráčmi po strelení prvého gólu svojho tímu počas zápasu predkola majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji medzi Fínskom a Nórskom v pondelok 13. mája 2024 v Prahe v Českej republike.  (AP Photo/Peter David Josek)
Fín Oliver Kapanen (2. vpravo) oslavuje so spoluhráčmi po tom, čo strelil prvý gól svojho tímu počas zápasu predkola medzi Fínskom a Nórskom na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Prahe v Českej republike v pondelok 13. mája 2024. (AP Photo/Peter David Josek)

Švédsko zdolalo aj Nemecko 6:1. Andrei Burakovsky skóroval a pridal dve asistencie a hviezdny obranca Erik Karlsson zaznamenal gól a asistenciu.

Švédsko je jediným tímom v B-skupine s tromi výhrami z troch v regulačnej časti.

Švajčiarsko zdolalo Česko 2:1 v rozstrele a zabezpečilo si tretie víťazstvo v A-skupine. Kevin Fiala premenil gól v rozstrele a dostal Švajčiarov do vedenia 1:0.

Za prvýkrát prekonaných Čechov vyrovnal Matej Stránský.