šport

Náročná úloha pre Petra Sagana okamžite v 2. etape Tour de France

dnes 09:55
|

Štvrté miesto v rýchlostnej prémii a piate miesto v cieli. Peter Sagan bojoval v úvodnej etape odloženého Tour de France na oboch obľúbených frontoch a nakoniec mu získal zelený dres pre druhú nedeľnú fázu.

Aj keď je ešte ďaleko od lídra v bodovacej súťaži s 29 bodmi, vysokopostavení jazdci, nórsky Alexander Kristoff a dánsky mads Pedersen, budú nosiť žlté a biele tričká vedúcich v celkovej klasifikácii. hodnosť do 25 rokov.

„Peter zaznamenal niekoľko bodov za bonus za sprintu a prekročil cieľovú čiaru na piatom mieste. Mohlo to byť lepšie, ale celkovo sme spokojní. Vyhli sme sa výraznému pádu a tešíme sa na druhú etapu,“ hodnotil na webe tímu tím športového riaditeľa Bora-Hansgrohe Enrico Poitschke.

Mapa 2.etapy Tour de France 2020.

Prečítajte si tiež

2. etapa Tour de France 2020 – mapa, profil a obľúbené výhry

Úvodná fáza 107. ročníka „Starej dámy“ sprevádzala dážď a nepríjemné pády. Nezmeškali veľké mená v celkovom hodnotení Thibaut Pinot, Miguel Ángel López, Richie Porte alebo elitní šprintéri Caleb Ewan a Giacomo Nizzolo.

A jednotlivé tímy už hlásia prvých „odpadlíkov“. Španiel Rafael Valls zo stajne Bahrajn McLaren má zlomenú stehennú kôru a skončil v závode. Najhoršie bude pravdepodobne tím Lotto Soudal, ktorý bude od nedele bez Philipa Gilberta a Johna Degenkolba. Skúsený Belgičan si pri páde zlomil jablko v koleno a inak energický Nemec sa po časovom limite opäť dostal na cieľovú čiaru.

Peter Sagan sa pádom vyhýbal, ale posledný mierne chaotický šprint v čelnom vetre sa podľa jeho predstáv nekonal. Na piatom mieste prekročil cieľovú čiaru na Promenade des Anglais.

„Bola to ťažká etapa so šialeným záverom. Posledných päť kilometrov bolo jazdených v čelnom vetra a cyklisti v balíku boli nervózni. „ recenzoval Peter Sagan.

Mapa Tour de France 2020.

Prečítajte si tiež

READ  "Pozri, čo sa deje s Messim"

Tour de France 2020: Kompletný program, pódiá, trasy, online vysielania

Kým neskorší výherca Alexander Kristoff si tiež pomohol pri taktickej jazde za Peterom Saganom, slovenský cyklista nepoznal likvidovanú Noru na samom konci. „Bolo veľa pády a celkovo to bolo celkom nebezpečné. V Nice už dlho nepršalo a keď začalo pršať počas pódia, bolo to ako na ľade. Nakoniec sme sa dohodli pelotón, o ktorom sa zdá, že posledný zostup je neutralizovaný a ide pomaly, a že do cieľa by sme sa dostali až do konca. A záver? Bol som príliš ďaleko a mal som trochu šťastia, “ pridal Peter Sagan pre RTVS.

Športový riaditeľ Enrico Poitschke súhlasil s Peterom Saganom pri rozhodovaní spomaliť pelotón na klzkej ceste v zostupe niekoľko kilometrov pred cieľom. „Správne rozhodnutie. Došlo k príliš veľkým pádom a boli sme zapojení do jedného alebo dvoch. Našťastie naši konkurenti sú v poriadku, zostalo to bez následkov. Naším cieľom v tejto fáze bolo zostať v bezpečí, pretože dážď spôsobil nebezpečné situácie, najmä v zjazdové trate. Myslím si, že to urobili naši jazdci, “ uviedol Enrico Poitschke.

Mapa Tour de France 2020.

Prečítajte si tiež

Tour de France 2020: Kompletný program, pódiá, trasy, online vysielania

V nedeľnej druhej etape bude Peter Sagan opäť svietiť v pelotone v jeho obľúbenej zelenej farbe so začiatkom a koncom v Nice (186 km). Svoju pozornosť bude pravdepodobne zameriavať iba na prémiu za sprintu, ktorá bude hrať v Lac du Broc po necelých 16 km. Potom budú nasledovať dve prémie na horolezectvo na jednotkách, Col de la Colmiane a Col de Turini, s 31 km do kopca a priemerným sklonom 6,3 a 7,4%. K tomu treba pridať jeden „dva“ Col d’Eze (7,8 km, 6,1%) a niekoľko menších kopcov v posledných 40 km. Celkovo čaká na pelotón plný posun s viac ako 4 000 stúpaniami.

READ  TV kanál, informácie o živom vysielaní

„Vtedy sme si to jednoducho všimli. V nedeľu to bude fáza celkových hodnotení. Pokúsim sa dosiahnuť cieľovú čiaru v limite,“ Peter Sagan povedal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close