Slovenský párový vlek Hopman Cup | Tenisové novinky

17:39, Spojené kráľovstvo, piatok 9. januára 2009

Slovenská dvojica Dominika Cibulková a Dominik Harbati získala v piatok v Perthe tretí titul v Hopmanovom pohári.

Hrbatý sa presadil po víťazstve Cibulkovej

Slovenská dvojica Dominika Cibulková a Dominik Harbati získala v piatok v Perthe tretí titul v Hopmanovom pohári. Štyri roky po tom, čo obaja vyhrali svoje dvojhry proti Rusom Dinara Safina a Marat Safin, sa Harpaty spojil s Danilou Chantuchovou. Prvé víťazstvo Slovenskej republiky na turnaji ôsmich družstiev prišlo v roku 1998, keď zvíťazili Karol Kučera a Karina Habsudová. Svetová devätnástka Cibulková si v úvodnom zápase poradila s treťou nasadenou Safinou 6:7 6:1 6:4 a pripísala si štvrtú týždňovú výhru vo dvojhre. Ruska tipovala prvý set v tajbrejku, keď Cibulková dvakrát chybovala pri prvom setbale Safinovej, ale Slovenka sa 11 z nasledujúcich 12 gemov odviazala, keďže Ruska stratila kontrolu nad podaním a forhendom. Cibulková však opäť zaváhala a umožnila Safinovej zvýšiť skóre na 5:1 v záverečnom sete, kým Ruska vyhrala ďalšie tri hry. Mužská dvojhra bola trilerom, keď sa 31-ročný Hrbatý odrazil po prehre 6-7 7-5 7-6 v prvom sete a znížil svoje hodnotenie. Hrbatý, ktorý je vo svetovom rebríčku 221 miest pod Safinom, ukázal obrovské srdce po prehre v prvom sete 7:5 v tajbrejku, kým v 11. hre prelomil Rusovo podanie na získanie setu. Rozhodovala klietka, ktorá sa presunula do takmer nevyhnutného tajbrejku, tentoraz Hrbatý za stavu 7:3 získal svoj druhý Hopmanov pohár.