Technológie

SLEDUJ: Slovensko na Expo 2020 v Dubaji predstavuje prvé vodíkové auto – Novinky

DUBAJ – Tvar auta MH2 pripomína športovca, ktorý sa pripravuje na štart pretekov

čítaj viac…

od Wham

Pridané: Nedeľa 17. októbra 2021, 4:02

Slovenský pavilón na výstave Expo 2020 v Dubaji odhalil prvé vodíkové auto v krajine – elegantný, aerodynamický športový automobil, ktorý neprodukuje žiadne škodlivé emisie.

Vypočujte si tento príbeh a ďalšie informácie v podcaste 8@8 od Davida Lighta

Vodíkový automobil MH2 navrhol Branislav Maks, slovenský dizajnér, ktorý sa od roku 2007 podieľal na dizajne každého modelu Ferrari.

Koncepčné vozidlo sa vyznačuje jedinečným funkčným dizajnom a najnovšími technológiami a materiálmi, ktoré odrážajú schopnosť krajiny inovovať a predstavovať si budúcnosť mobility a zároveň prispievať k jej poslaniu podporovať udržateľnosť.

Slovensko novú technológiu predstavilo na podujatí, na ktorom sa zúčastnil štátny minister pre medzinárodnú spoluprácu a generálny riaditeľ Expo 2020 Dubaj Reem bint Ibrahim Al Hashimi spolu s politickými predstaviteľmi Slovenskej republiky a generálnym komisárom Pavilónu Slovenska. Na Expo 2020 Miroslava Valoviková.

Dizajnér Mauks povedal: „Slovensko verí vo vodíkovú technológiu. Keďže vodík je čiastočne voda, po preštudovaní jej tvarov a farieb sme sa inšpirovali vodou. Takže pri pohľade zhora má kabína auta tvar kvapky.

„Pre zvyšok tela sme sa inšpirovali telom športovca. Tvar MH2 je teda veľmi aerodynamický a pevný, ako športovec pripravený začať preteky.“

Slovenský premiér Eduard Heger, ktorý sa na podujatí zúčastnil, povedal: Slovenský pavilón odzrkadľuje krásy a výdobytky Slovenska. Keď vstupujeme do sveta po Covide, Expo 2020 Dubaj je perfektnou platformou na prezentáciu našich inovácií a technologického pokroku. Želám Expo 2020 úspech a dúfam, že inšpiruje nové generácie, aby hľadali inšpiráciu, ako urobiť tento svet lepším miestom.

Témou Pavilónu Slovenska, ktorý sa nachádza v srdci štvrte mobility, je „Mobilita budúcnosti: vodík, letectvo a vesmír“.

Medzi ďalšie kľúčové exponáty patrí vesmírny robot Androver pôvodne vyvinutý pre NASA a letecký simulátor vyvinutý slovenskou spoločnosťou Virtual Reality Media, ktorá sa špecializuje na simulátory leteckej a pozemnej techniky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close