Zábava

Slováci otvárajú pomník zabitému novinárovi a jeho snúbenici

Bratislava, Slovensko (AB) – Na centrálnom námestí hlavného mesta SR Bratislavy v roku 2018 odhalili pamätník pri príležitosti výročia vraždy investigatívneho novinára a jeho snúbenice.

Na otváracom ceremoniáli sa zúčastnil aj premiér Edward Hecker a jeho rodičia.

27-ročného Jána Kuciaka a 27-ročnú Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mekke východne od Bratislavy.

Guzia vyšetrovala korupciu vo vláde, keď ho zabili. Vraždy vyvolali najväčšie pouličné protesty v Československu od Nežnej revolúcie v roku 1989 a politickej krízy, ktorá viedla k pádu vlády.

„Ďakujem všetkým, ktorí sa pričinili o to, aby ľudia nezabudli na to, čo sa stalo a prečo sa to stalo,“ povedala Kužnírovej mama Slatika.

Traja obvinení v prípade boli odsúdení. Medzi nimi aj bývalého vojaka, ktorý sa priznal k zastreleniu dvoch mužov, odsúdili na 25 rokov väzenia.

Slovenský Najvyšší súd v júni zrušil rozsudok nižšieho súdu, ktorý oslobodil podnikateľa obvineného z prípravy jeho vraždy. Trojčlenný senát Najvyššieho súdu uviedol, že nižší súd správne nevyhodnotil dostupné dôkazy, keď prepustil podnikateľku Marion Cognerovú a jedného z vrahov. Opätovné pojednávanie je naplánované na budúci týždeň.

Prokurátori tvrdia, že vraždu si objednal Cockner. On to popiera.

Hovorí sa, že Cochrane sa vyhrážal Kuziakovi po zverejnení príbehu o jeho obchodnom styku.

Medzitým bol Cogner odsúdený na 19 rokov väzenia v samostatnom falošnom prípade.

READ  Prečo dnes v televízii nie je podvozok? Až bude nasledovať kvíz ITV

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close