Zábava

Slovenka vytvára startup, ktorý skúma komerčný potenciál všadeprítomnej kokosovej vody v Kerale

Akokoľvek sa to môže zdať paradoxné, na preskúmanie komerčného potenciálu kokosovej vody v štáte, ktorý má svoj názov podľa kokosovej palmy, bola žena zo Slovenska Zuzana Gombošová.

Pred štyrmi rokmi pani. Kombosova spustila start-up Malay Biomaterials Design Pvt Ltd so sídlom v Panavalli v okrese Alappuzha, ktorý predáva kokosovú kožu ako alternatívu ku konvenčnej koži. Teraz je zaregistrovaná v Kerala Startup Mission (KSUM) a získala nejaké finančné prostriedky.

Veronica Sherrill, senior konzultant, Malay Biomaterials Design Pvt Ltd, a Candida Fernandez, marketingová špecialistka, v stánku Kochi Design Week v Bolgatti.

Pani. Kombosova prišla do Keraly ako materiálový výskumník a začala skúmať potenciál všadeprítomnej kokosovej vody ako primárnej zložky kokosovej kože.

„Kokosová voda sa fermentuje a 70 % zostávajúcej suroviny pri výrobe plátov kokosovej kože z rôznych vlákien tvorí priesvitná bakteriálna pena nazývaná nata-de-cocoa. Kokosová koža sa používa na výrobu všetkého koženého tovaru okrem textilu, keďže nie je vodotesný,“ povedala Veronica Sherrill, senior konzultantka startupu, pri pulte, ktorý bol zriadený ako súčasť prebiehajúceho týždňa dizajnu Kochi v Bolgatti. .

Do tohto roku sa obmedzili na výrobu plátov kokosovej kože, ktoré distribuovali svojim zákazníkom vrátane Európy. Výrobná jednotka sa nachádza v Panavalli, pričom primárna surovina, nata-de-cocoa, pochádza najmä zo severnej Indie. Teraz sa start-up obrátil na výrobu rôznych kožených výrobkov a spojil sa s výrobnou jednotkou v Chennai.

„Máme zákazníkov z celej krajiny a Európy a požadujeme až 120 kg nata-de-coco týždenne. Zaoberáme sa hlavne malými dizajnérmi. Naším cieľom je propagovať používanie kokosovej kože, ktorá je úplne prirodzená a nepredstavuje žiadne riziko.“ k životnému prostrediu,“ povedala pani Sherrill.

Aj keď si pandémia vybrala svoju daň, start-up teraz opäť nachádza svoje nohy.

Toto je váš posledný bezplatný článok.

READ  Sledujte United Live TV - globálne zoznamy kanálov v Manchestri United v Newcastle v sobotu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close