Zábava

Slovenská TV JOJ oslavuje 22 rokov od spustenia nových štúdií

Súkromná televízia TV JOJ na Slovensku spustila 2. marca 2024 pri príležitosti 22. výročia vzniku dve najmodernejšie štúdiá.

Nové ateliéry, ktoré sa stavajú takmer rok, sú výsledkom rozsiahleho plánovania a spolupráce medzi spravodajským tímom televízie JOJ a tímom architektov a technikov.

Podľa prezidenta spravodajstva JOJ Group Rolanda Kubinu sa nápad na nové štúdiá zrodil vo februári 2023, krátko po spustení 24-hodinovej spravodajskej stanice JOJ 24.

„Príprava aj realizácia boli precízne a zdĺhavé, ale v tejto chvíli môžem povedať, že od marca ponúkame divákom najmodernejšie spravodajské štúdiá na trhu,“ povedal Kubina. „Som si istý, že ich diváci ocenia a získajú ešte lepšie, pútavejšie a bohatšie informácie.“

Za štúdiom je „digitálny horizont“ s LED stenami s vysokým rozlíšením, ktoré poskytujú vizuálnu kulisu.

Súčasťou štúdií je robotický kamerový systém Telemetrix Omniglide s diaľkovými ovládačmi Fordinge a kamerami Sony. Medzitým boli riadiace miestnosti prerobené na automatizované výrobné pracovné postupy.

Reklama

Sieť poznamenáva, že vysielací priestor je dvojpodlažný a zdieľaný medzi dvoma primárnymi štúdiami pre kvalitu zvuku. Celkovo sa pri výstavbe nových zariadení použilo viac ako 10 kilometrov video káblov a 8 kilometrov internetových káblov.

Dizajnovo majú nové štúdiá elegantnú, minimalistickú estetiku, ktorú dopĺňa predstavenie nových log pre rôzne spravodajské relácie televízie JOJ, ktoré vytvoril kreatívny tím pod vedením Ontreja Karana Hutnika.

Štúdiá tiež obsahujú modulárne kusy, ktoré je možné prekonfigurovať v závislosti od potrieb programovania.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close