Technológie

Slovenské FM sľubuje, že vyradí novinárov, ktorých považuje za skorumpovaných – EURACTIV.com

Igor Matovič, minister financií a bývalý premiér, zopakoval svoje útoky na slobodnú tlač a sľúbil, že v rámci svojej verejnej služby sa zasadí o vyradenie novinárov, ktorých považuje za skorumpovaných.

Matovič hovoril v rozhlasovej diskusnej relácii o médiách a žurnalistike, kde v poslednom čase zosilneli útoky na novinárov. Keď sa ho pýtali na jeho skoršie vyjadrenia o slovenských novinároch, ktorí sa „dajú kúpiť za 500 eur“, povedal, že novinárov, ktorých považuje za skorumpovaných, vyraďuje „ako verejnú službu“.

Matovič je známy svojimi ohováračskými komentármi v médiách. V nedávnom prejave pred Národnou radou, ktorý čelil hlasovaniu o nedôvere, minister označil novinárov za „progresívnych fašistov“ a povedal, že „slepo nasleduje“ Adolfa Hitlera a novinárov, ktorí pre neho pracujú.

„Kritiku tlače prirovnal k fašistickej diktatúre a prirovnal sa k obetiam holokaustu. Hitler zabil milióny ľudí pre ich výzor a presvedčenie. Matovič nie je obeť ani človek, ktorý je v ohrození života. ďalší politik, ktorý neslúži verejnosti a klame,“ uviedol EURACTIV Slovensko. Na vyjadrenia ministra reagovali šéfredaktori viacerých médií.

V ďalšom útoku na slovenské médiá minister napísal urážlivý facebookový príspevok, kde zaútočil na šéfredaktora časopisu Matúša Kostolného. Dennick N.

Hoci Matowicz ako ďalší príklad často uvádza zabitého novinára Jána Kuciaka, najnovšie útoky zaznamenalo sedem medzinárodných mimovládnych organizácií vrátane Medzinárodnej tlačovej agentúry a Reportérov bez hraníc. správa Odsudzuje Matovičovu rétoriku.

„Tieto komentáre jasne prekračujú hranice férovej kritiky a predstavujú neprijateľné útoky na nezávislú žurnalistiku,“ uvádza sa v správe.

(Michal Hudec | EURACTIV.sk)

READ  Xbox Game Pass pridáva vo februári vynikajúce akčné RPG Tales of Arise

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close