Zábava

Slovenské lietajúce auto dostáva zelenú: Čoskoro by sme mohli žiť život Jetsonovcov

  • Dopravný úrad SR vydal osvedčenie o letovej spôsobilosti pre prvé legálne lietajúce auto na svete.
  • To znamená, že lietajúce autá sa teraz môžu vyrábať sériovo a éra lietajúcich áut je takmer za nami
  • Lietajúce auto prešlo intenzívnym testovaním predtým, ako dostalo zelenú, čo potvrdilo, že je na 110 % pripravené a hodné oblohy.

Dávaj pozor na: Kliknite na „Zobraziť ako prvé“ na karte „Sledované“ a zobrazia sa vám stručné novinky vo vašom informačnom kanáli!

Ako deti sme všetci pozerali kreslené filmy ako The Jetsons a premýšľali sme, kedy nás naši rodičia vyzdvihnú zo školy v lietajúcom aute…a zdá sa, že ten deň konečne nastane!

Lietajúce auto vyrobené na Slovensku získalo osvedčenie o letovej spôsobilosti od tamojšieho dopravného úradu. Obrázok: YouTube / @KleinVision
Zdroj: UGC

Dopravný úrad SR oznámil, že vydal osvedčenie o letovej spôsobilosti lietajúcemu modelu Aircar. Ide o monumentálny krok správnym smerom k tomu, aby bolo možné vytvoriť lietajúce autá.

Stephen Klein, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Kleinvision, ktorá vyrobila prototyp, hovorí, že ide o biznis. ENCA.

„Certifikácia AirCar otvára dvere masovej výrobe vysoko efektívnych lietajúcich áut. Je to oficiálne a konečné potvrdenie našej schopnosti navždy zmeniť cestovanie na stredné vzdialenosti.“

Radi čítate naše príbehy? Stiahnite si tamilčinu Zostaňte v obraze pomocou aplikácie Brief News a najnovších správ z Južnej Afriky teraz v službe Google Play!

Auto má 1,6-litrový motor BMW a potrebuje iba 300 metrovú dráhu. Uvádza sa, že má rýchlosť letu až 170 kilometrov za hodinu a dolet 1000 kilometrov. Times Live.

Lietajúce auto prešlo 70 hodinovým letovým testovaním a bolo certifikované. Po 200 úspešných misiách dostalo lietajúce auto zelenú.

„Dopravný úrad SR (STA) vydal osobitné osvedčenie o letovej spôsobilosti na základe toho, že lietadlo spĺňalo podmienky národných predpisov stanovené pre jednotlivo vyrobené lietadlá a bola preukázaná požadovaná úroveň bezpečnosti,“ uviedol pre agentúru AFP riaditeľ STA René Molnar. .

Je len otázkou času, kedy ľudia začnú chodiť na hodiny, aby získali vodičský preukaz na lietajúce auto!

READ  Slovensko schvaľuje 2-týždňovú celoštátnu výluku

Hrdá juhoafrická lekárska inovácia udržiava pacientov s Covid-19 pri živote

V ďalších novinkách pre vynálezcov… Novinky v skratke Už skôr bolo oznámené, že hrdý medicínsky vynález Mzansi zachraňuje životy pacientov s Covid-19. Vynález s názvom OxERA vyvinul tím miestnych inžinierov, produktových dizajnérov a podnikateľov. Produkt zohráva obrovskú úlohu pri riešení kyslíkovej krízy v Mzansi.

Ventilačné zariadenie uľahčilo prácu pracovníkom v prvej línii. Skladá sa z vaku kyslíkového akumulátora, anestetickej masky a PEEP ventilu.

Prístroj pomáha udržiavať pľúca pod kontrolou. Podľa GoodThingsGuy, vynález je veľmi účinný. Keďže ventil v zariadení nemusí byť úplne otvorený ako ventilátory, zásoba kyslíka sa rýchlo nevyčerpá, uviedla správa.

Zdroj: News Brief

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close