Zábava

Slovenský premiér Figo už nie je v ohrození života, operácia ide dobre: ​​zástupca premiéra

Slovenský premiér Robert Fico je v stabilizovanom, ale „vážnom stave“, uviedol v stredu lekár. Riaditeľ nemocnice povedal, že je teraz na jednotke intenzívnej starostlivosti po päťhodinovej operácii, uviedla BBC.

Podpredseda vlády Tomáš Taraba už skôr uviedol, že Figo po brutálnom útoku na slovenského premiéra nie je v ohrození života. Populistického premiéra v stredu zasiahli do žalúdka po tom, ako ho štyrikrát zastrelili pri stretnutí s priaznivcami v Huntlovej, 150 kilometrov od hlavného mesta Bratislavy.

Figov stav je „naozaj veľmi vážny,“ povedala na tlačovej konferencii Miriam Lapuníková, riaditeľka Fakultnej nemocnice FD Roosevelta v Banskej Bystrici, kde bol Figo prijatý.

Minister obrany Robert Kaliňák po útoku povedal, že Figo „bojuje o život“ po tom, čo bol niekoľkokrát postrelený a podstúpil niekoľkohodinovú operáciu.

Neskôr však Taraba pre BBC povedal, že Figo nie je v ohrození života a že operácia dopadla „dobre“.

„Myslím si, že to nakoniec prežije,“ povedal podpredseda vlády.

Taraba dodal, že Figo bol zastrelený „z tesnej blízkosti“ a že „jedna guľka prešla cez žalúdok a druhá zasiahla kĺb,“ uviedla BBC.

Podozrivého vzali do väzby na mieste streľby, hoci polícia údajného podozrivého zatiaľ neidentifikovala.

Útok označil minister vnútra Matúš Sudaj Estoca za „politicky motivovaný“ pokus o atentát.

Premiér Naréndra Módí vo štvrtok vyjadril šok z „zbabelého a krutého činu“ a zaželal Ficovi skoré uzdravenie.

V príspevku na sociálnej sieti X Modi povedal: „Hlboko šokovaný správou o streľbe na predsedu slovenskej vlády, pána Roberta Figa. Dôrazne odsudzujem tento zbabelý a ohavný čin a prajem premiérovi Figovi skoré uzdravenie. India stojí Solidarita s ľudom Slovenskej republiky.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close