Hlavné správy

Slovenské úrady našli telo v lese po tom, ako ju a jej priateľa umiestnili

  • Žena a jej priateľ sa prechádzali v pohorí Nízke Tatry

Po útoku medveďa na Slovensku zomrela 30-ročná žena.

31-ročnú Bielorusku prenasledoval medveď na prechádzke so svojím mužským spoločníkom v slovenských Nízkych Tatrách.

Podľa jej mužského spoločníka sa on a žena dali na útek rôznymi smermi, do okolitého hustého lesa a strmých roklín.

Telo medveďa našla Horská služba SR v piatok večer po tom, čo bol medveď po zásahu záchranármi nablízku.

Podľa správy BBC, je jasné, či žena zomrela, alebo ju zabil medveď. Slovenské úrady dali jasne najavo, že ak ho zabije medveď, informáciu zverejnia.

Medveď hnedý v lese na Slovensku. Výskumníci odhadujú, že na Slovensku žije asi 1 275 medveďov (obrázok)
Pohorie Nízke Tatry na Slovensku. 31-ročná Bieloruska sa prechádzala so svojím mužským spoločníkom v slovenských Nízkych Tatrách, keď ich prenasledoval medveď. Jeho telo našla v piatok večer slovenská horská služba

Medvede sú bežné vo veľkých častiach východnej Európy, v oblastiach okolo Karpát, ktoré siahajú od Rumunska po Poľsko a cez Slovensko. Vedci odhadujú, že na Slovensku žije asi 1275 medveďov.

V posledných rokoch došlo vo východnej Európe k niekoľkým útokom medveďov, vrátane smrteľného útoku na Slovensku v roku 2021.

V novembri minulého roka zachytila ​​kamera nemeckého ochrancu životného prostredia moment, keď ho zrazil medveď po náhodnom zablúdení do brlohu so zvieraťom v poľskom pohorí Bieszczady.

Medveď muža vážne poškodil, no neskôr ho letecky previezli do nemocnice.

Medzitým v roku 2017 na Malinom Brde na Slovensku prenasledoval cyklistu medveď počas bicyklovania cez les. Potom, čo ho chvíľu sledoval, sa medveď otočil a skrčil sa medzi stromy.

Slovenské ministerstvo životného prostredia spolu s Rumunskom uviedli, že na najbližšom zasadnutí Rady ministrov životného prostredia EÚ navrhnú, aby boli medvede preklasifikované medzi chránené druhy, pretože ich počet už nie je ohrozený a možno ich selektívne vyhubiť.

Zdieľajte alebo komentujte tento článok: 31-ročnú ženu prenasledovanú medveďom: Slovenské úrady našli telo v lese po tom, čo ju a priateľa zabili

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close