Sledujte Spojené štáty vs Slovensko naživo: Majstrovstvá sveta juniorov IIHF 2023 v ľadovom hokeji U20, odkaz na video pokrytie p2p teraz na TANTARA v San Franciscu – 31. decembra 2023

Nedeľa 31. decembra 2023 – sobota 6. januára 2024

USA sa v nedeľu v B-skupine stretnú so Slovenskom. Američania vyhrali v piatok tretí zápas za sebou, no na zdolanie Česka potrebovali rozstrel. Výhra v rozstrele im priniesla len dva body a posunula ich za Slovensko na čelo tabuľky. Američania nemôžu skončiť v skupine horšie ako na druhom mieste, no pri akomkoľvek víťazstve obsadia prvé miesto. Do tohto bodu sa museli vrátiť po tom, čo v piatok dvakrát zaostali v druhej tretine, no Will Smith prvýkrát vyrovnal a o šesť minút vyrovnal Ryan Chesley. Po bezgólovej tretej tretine a predĺžení vyhrali Američania v rozstrele.

Slovensko nemalo s Českom rovnaký problém, pretože ten zápas vyhralo 6:2. Bol to dominantný výkon, ktorý udával tón jeho súťažnému behu.
Slovensko v posledných dvoch zápasoch nepoľavilo, keď vyradilo Švajčiarsko a zdolalo Nórsko 8:4.

Najväčšiu skúšku dostane, keď sa v nedeľu stretne s mocným USA. Slovensko hralo v prvých troch zápasoch dobre, ale bude musieť podať čo najlepší výkon, aby zdolalo Američanov.

USA sa v nedeľu v B-skupine stretnú so Slovenskom. Američania vyhrali v piatok tretí zápas za sebou, no na zdolanie Česka potrebovali rozstrel. Výhra v rozstrele im priniesla len dva body a posunula ich za Slovensko na čelo tabuľky. Američania nemôžu skončiť v skupine horšie ako na druhom mieste, no pri akomkoľvek víťazstve obsadia prvé miesto. Do tohto bodu sa museli vrátiť po tom, čo v piatok dvakrát zaostali v druhej tretine, no Will Smith prvýkrát vyrovnal a o šesť minút vyrovnal Ryan Chesley. Po bezgólovej tretej tretine a predĺžení sa Američania presadili v rozstrele.