Hlavné správy

Slovenskí autodopravcovia oznamujú plány zablokovať ukrajinskú hranicu, aby spochybnili pravidlá EÚ pre ukrajinských konkurentov – Jurist

K poľským kamionistom sa v piatok pridali aj slovenskí kamionisti vyhlásil Zablokujú hraničný priechod Vyšné Nemekke s Ukrajinou v rámci toho, čo nazývajú neférovou politikou EÚ voči ukrajinským rivalom.

Slovenský zväz autodopravcov UNAS vydal a správa Slovensko a Poľsko uviedli, že chcú, aby EÚ okamžite ukončila dohodu s Ukrajinou, ktorá podľa nich spôsobuje kolaps dopravného trhu. Žiadajú slovenského ministra dopravy Jozefa Rása a predstaviteľov EÚ a Európskej komisie (EK), aby problém vyriešili prehodnotením dohody s Ukrajinou. UNAS uviedla, že ich blokáda nezastaví nákladné autá prevážajúce humanitárne zásoby, vojenskú pomoc, mrazené potraviny alebo živé zvieratá, a trvala na tom, že nie sú proti podpore Ukrajiny počas jej vojny s Ruskom.

Dohoda medzi EÚ a Ukrajinou zostáva sporná (DCFTA) Podpísaná v júni 2022 a predĺžená do júna 2024. Ukrajinským kamiónom umožňuje vstup do EÚ bez vstupného povolenia a ukrajinským kamiónom umožňuje využívať iné spôsoby cestnej dopravy. Kamionisti berú na vedomie skutočnosť, že vnútorné trhy susedných krajín čelia masívnej konkurencii kvôli nízkym cenám ukrajinských služieb a tovarov.

poľskí vodiči začala Minulý mesiac protestovali s rovnakými požiadavkami ako slovenskí vodiči – zákaz mienia dodržať, ak ich požiadavky nebudú splnené do 6. januára. Nedávno to oznámila poľská vláda projektov Dodatočný hraničný priechod s Ukrajinou by mal byť otvorený pre prázdne kamióny v snahe zmierniť dopady blokády na kamionistov.

Vláda SR zatiaľ nezasiahla, ale Ministerstvo dopravy SR áno projektov Sprostredkovať požiadavky kamionistov lídrom EÚ v Bruseli.

READ  Donovan Cebranco je jedným z troch miestnych vzťahov na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close