Slovensko 0:5 Španielsko: Luis Enrique postupuje do osemfinále

názov videa, Španielsko strelilo Slovensku päť gólov, aby sa dostalo medzi posledných 16

Španielsko si zabezpečilo prvé víťazstvo na Euro 2020, keď porazilo Slovensko a skončilo ako druhé miesto v E-skupine a uhralo si remízu s Chorvátskom medzi poslednými 16. miestami.

Zverenci Luisa Enriqueho išli do vyraďovacej fázy na zadnej strane najlepšieho útočného tímu turnaja, o to menej pre Slovensko.

Aymeric Laporte, Pablo Sarabia a Ferran Torres skórovali po tom, čo bol na štadióne La Cardoja v Seville anulovaný vlastný gól Newcastlu Martin Dúbravka.

Brankár Slovenska, ktorý predtým zneškodnil penaltu od Alvara Moratu, si po snahe Sarabia trafil loptu do vlastnej siete a skrútil sa do vzduchu.

Juraj Guka neúmyselne absolvoval cestu do Španielska.

Stretnutie Španielska s Chorvátskom sa uskutoční v Kodani v pondelok o 17:00 BST, zatiaľ čo Slovensko je preč.

názov videa, „Aký úvod!“ Torresov úžasný prvý dotyk zvyšuje náskok Španielska

Španielsko zapôsobí, keď sa odohráva dráma skupiny E

Po remízach proti Švédsku a Poľsku, kde sa Španielsko snažilo nájsť cieľ napriek tomu, že sa pýši 85 % a 76,4 % držaním lopty, Luis Enrique prirovnal svoju stranu k fľaši cava, ktorá čaká na odzátkovanie na Euro 2020.

Slovensko neposkytlo veľa testov po tom, čo Dúbravka odtlačil snahu Sarabie do vlastnej siete, na oboch stranách triumfu na Svetovom pohári, ktorý La Roja priniesol titul majstra Európy v rokoch 2008 a 2012. v rohu.

Pred 20. minútou zachránil penaltu od Moratu, jeho pokus pohodlne vysoko pre brankára.

Kop udelený po tom, čo sa holandský rozhodca Jorn Kuipers poradil s monitorom ihriska, bol piatou penaltou, ktorú Španielsko nevynechalo a nedokázalo skórovať v šiestich z posledných deviatich na európskom šampionáte.

Obranca Manchestru City Laporte zdvojnásobil vedenie Španielska hlavičkou po centri Gerarda Morena a Sarabia a Torres šikovne zakončili, kým nevýrazný výkon Slovenska v druhom polčase doplnili druhým vlastným gólom.

názov videa, Dúbravkov 'čudný' výkrik vedie Španielsko

Diváci zo Sevilly hlasno povzbudzovali, ale nie pre šiesty španielsky gól, ale pre drámu v druhom zápase skupiny, keďže Poľsko prehrávalo so Švédskom 2:0 do konca zápasu.

Španielsko by sa tým dostalo na čelo skupiny, ale víťazstvo Švédska v 94. minúte znamená, že v roku 2018 čakajú finalisti MS 2018 Chorvátsko.

zdroj obrazu, Dobré obrázky

popis obrázku, Martin Dúbravka sa stal prvým brankárom, ktorý v rovnakom zápase o Euro zachránil penaltu a strelil si vlastný gól.