Hlavné správy

Slovensko dodalo do Kyjeva vojenské vybavenie za 182 miliónov dolárov, predalo sa za 159 miliónov dolárov

PRAHA (UrduPoint News / Sputnik – 11. januára 2023) Slovensko poskytla Ukrajina 170 s miliónov eur (182,49 USD miliónov) o vojenskom vybavení bezplatne a má podpísané dohody s Kyjev Za poskytnutie podobného vybavenia ďalším 148 miliónov Eur, miestne médiá hlásené v utorok.

Podľa slovenských novín Pravda BratislavaDodávka systémov protivzdušnej obrany S-300 v hodnote cca 100 miliónov eur Kyjev Jeden z prvých konvertitov Ukrajina. Taktiež dodávku niektorých zariadení financovali iné NATO Členské štáty, uvádza sa vo vyhlásení.

Noviny veľmi podrobne uvádzajú typy a množstvá poskytnutej vojenskej techniky od Slovensko robiť Ukrajina. Uvedených je 92 do 16 rokov Zuzana 2 samohybné húfnice miliónov Euro dohoda, financovanie Dánsko, NemeckoA Nórsko4 odmínovacie systémy Božena, 30 bojových pešiakov Vozidlá V hodnote asi 20 miliónov eur a bližšie nešpecifikované množstvo bômb, leteckého paliva, benzínu, ručných zbraní a iného vojenského materiálu.

„Naša pomoc Ukrajina Malá krajina zodpovedá našim možnostiam. Ale treba poznamenať, že náš odvážny prenos systému S-300 Kyjev Na začiatku vojenského konfliktu Ukrajina Ukrajinci išli príkladom pre ostatné krajiny, ktoré sa dovtedy báli previesť sofistikované vojenské systémy,“ povedal bývalý zástupca náčelníka Generálneho štábu SR generálporučík Pavel Mako. armádyPovedal že médiá.

od Rusko začala svoje vojenské operácie v r Ukrajina V ten deň februára 24, západné krajiny poskytujú Kyjev S humanitárnou, vojenskou a finančnou pomocou. Moskva Odsúdil tok zbraní k Ukrajina od Jeho západní spojenci pridáva palivo oheň. ruský Minister zahraničných vecí Sergej Lavrov opakovane poznamenal, že akýkoľvek náklad so zbraňami Ukrajina stáva legitímnym cieľom Rusko.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close