Hlavné správy

Slovensko hrozí, že Ukrajine zablokuje vstup do NATO

Vystúpil predseda vlády SR Robert Fico vs Členstvo Ukrajiny v NATO hovorí, že vstup Kyjeva do aliancie môže viesť k tretej svetovej vojne.

„Nie je prekvapujúce, že strana, ktorá má väčšinu v slovenskej vláde, nesúhlasí s členstvom Ukrajiny v NATO, pretože by to bol začiatok tretej svetovej vojny,“ povedal Figo v rozhovore. InfoVojna.

„Ja [Fico] Má potenciál ovplyvniť slovenskú politickú scénu. Slovenský premiér zároveň trvá na tom, že Ukrajina nikdy nevstúpi do NATO. Fico sa navyše domnieva, že vstup Ukrajiny do EÚ potrvá niekoľko rokov, no nebráni sa tomuto vstupu.

„Ak je potrebné urobiť takéto prehnané politické gesto na podporu Ukrajiny, nemám s tým problém…ale musí spĺňať všetky podmienky,“ uzavrel Figo.

Stojí za zmienku, že koncept začiatku 3. svetovej vojny je často používaný ruskou propagandou ako spôsob zastavenia pomoci Ukrajine. Agresori šírili falošné správy, že koalícia sa prakticky pripravuje na 3. svetovú vojnu, predovšetkým proti Rusku. Podľa Za projekt Stopfake, ktorý odhaľuje nepravdivé informácie o Ukrajine a iných krajinách.

25. októbra prezidentka SR Zuzana Čaputová Schválené Nová slovenská vláda na čele s Robertom Figom je známa svojimi protiukrajinskými výrokmi. Kľúčové pozície v novej slovenskej vláde obsadili aj politici, ktorí nepodporili Kyjev.

READ  Pamätníky nacistických spolupracovníkov po celom svete - vpred

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close