Hlavné správy

Slovensko je jednou z piatich najprenasledovanejších členských krajín EÚ

Slovensko ďalej klesá v indexe vnímania korupcie a Madovichova vláda môže zlepšiť pozíciu krajiny, má však aj vážne nedostatky.

Podľa najcitovanejšieho medzinárodného indexu na meranie korupcie je Slovensko jednou z piatich najskorumpovanejších krajín Európskej únie.

Transparency International Index vnímania korupcie zaraďuje Slovensko na globálne 60. miestoPred Chorvátskom, Bulharskom, Maďarskom a Rumunskom v EÚ. Je to vôbec prvýkrát, čo krajina v tejto oblasti od prijatia protikorupčných zákonov z roku 2004 zaostáva za Gréckom.

To predstavuje jednobodový celkový pokles od roku 2019 a 6-bodový pokles od volebného roku 2016. Toto nepríjemné skóre komentovali politika bývalého predsedu vlády Petra Pelegriniho (vtedy Smear, teraz Hlas), Transparency International Slovensko (DIS).

Madovičova vláda zvolená na protikorupčnom lístku má za cieľ zlepšiť pozíciu Slovenska v indexe o 20 kresiel.
„Prvý rok vlády Igora Madoviča a boj proti korupcii sa považuje za úspešný,“ napísal DIS.

Zatiaľ čo niektorí bývalí funkcionári a obvinenia z korupcie boli vyvíjaní pod tlakom proti niekoľkým bývalým najvyšším predstaviteľom, niektoré pochybnosti o predsedovi vlády a ďalších členoch vlády o podvodných krádežiach a podobnosti naznačujú, že vláda naďalej zaostáva v transparentnosti a boji proti korupcii. úsilie.

Niektoré veci sa za novej vlády zlepšujú

28. januára 2021 o 18:25 | Zostavené zamestnancami publika

READ  Schiffrinová vedie Vlovu po prvej jazde GS Svetového pohára

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close