Poľsko a Ukrajina vedú v prvý deň podujatia Walks: European Hockey Federation

Poľsko a Ukrajina vedú ženský šampionát Euro Hockey 5 vo Valais po jednom dni, pričom obe vyhrali dvakrát.

V skupine B zvíťazilo hostiteľské Poľsko 21:1 nad neskorším Gruzínskom po piatich góloch Amelie Caterly a Pauly Slavinskej. Výzva Bikria Kwakajelitsa priniesla Gruzínsku prvý gól v etape.

A nad Švajčiarskom vyhrali impozantne 5:2. Stúpajúci úder Sophie Stampsovej z polovice dostal Švajčiarku do skorého vedenia, no netrvalo to ani 15 sekúnd, keď sa Monika Polewczak prikradla k základnej čiare.

Natasza Sucinska strela z voľnej tyče a následne razantný zásah Pauly Slavinskej upravili na polčasových 3:1. Rozhodujúci štvrtý gól padol, keď poľská strela trafila vnútornú žrď a švajčiarsky kiks padol len k Polewczakovi, ktorý ju krásne zašantil do siete.

Karina Zimmermanová stiahla bekhend, úhľadný tímový ťah, ktorý zakončila Katarla.

Švajčiari predtým vyhrali tesné úvodné stretnutie po skvelom zápase proti Turquievovi. Sara Sepf postavila Švajčiarov dopredu, no Berihan Cinar a Fatma Songul Guldekin sa ujali vedenia v 12. minúte.

Tri rýchle góly Sophie Stampsovej, Tamary Troschovej a Sepfovej však zvýšili po polčase na 4:2. Stephanie Weber ich ešte viac vymazala, ale Sinar svojím druhým úderom udržala turecké nádeje nažive, no prehrali 5:3.

Georgia tiež prehrala s Walesom 8:2 vo svojom druhom zápase, keď Joan Westwood priviedla svoj tím k pohodlnému víťazstvu.

Za Gruzínsko dal tri góly, pretože boli príliš silné.

V skupine A mala Ukrajina na konci prvého dňa bodovú náladu s dvomi výhrami. Proti Švédsku vyhrali 10:0, hetrik Olha Honcharenko zaznamenala v prvom polčase osemkrát.

Porazili Slovensko 14:1, pričom Karina Leonová strelila štyri góly, aby zlepšila svoje konto a čoskoro sa dostala do vedenia v skupine.

Holandsko a Rakúsko sú ďalšími tímami v skupine A so 100 % bilanciou. Rakúsko vyhralo napínavý zápas proti Slovensku, Barbora Bucherová postavila Slovenky do prvého gemu.

READ  Politika Slovenska | Svetové novinky

Kľúčové kúzlo znamenalo, že Rakúsko skórovalo trikrát v 13. minúte – kapitánka Louisa Meyer viedla cestu – a vybudovalo si polčasový náskok 4:2, keď sa prebojovalo k víťazstvu 10:4.

Holanďania dnes vyhrali zápas nad Švédskom 15:2. Hattricky od Benteho van der Veldta a Danique van der Veerdonka zariadili päť gólov v prvých piatich minútach a spečatili víťazstvo. Kapitánka Švédska Klara Mossbergová strelila prvých 5 seniorských reprezentačných gólov svojej krajiny zdvojením v posledných ôsmich minútach.

Piatkový druhý deň je výsledkom boja o postup do play-off a na programe je ďalších osem zápasov v skupine.