Lyžovanie: Alice Robinsonová zaklincuje prvé pódiové umiestnenie v sezóne na Slovensku

Šport

Novozélanďanka Alice Robinsonová spomaľuje počas prvej jazdy Svetového pohára žien v grandslamovom alpskom nebi v alpskej oblohe v slovenskej Jasnej. Foto / AP

Novozélandská lyžiarka Alice Robinsonová zaznamenala vo svojich záverečných pretekoch na Slovensku najlepší výsledok sezóny Svetového pohára v obrovskom slalome.

Devätnásťročný mladík, ktorý minulý mesiac skončil na majstrovstvách sveta v talianskej Cortine štvrtý, skončil v Jasnej na druhom mieste medzi dvoma dospelými, Slovenkou Petrou Vlovou a olympijským šampiónom Američanom Michelom Schifrinom.

Robinson bol po svojom prvom behu, v ktorom urobil niekoľko minismyčkov v hornej časti trate, v siedmom tempe, v dolnej časti však postupoval a skončil druhý pomalšie ako vedúci prvej jazdy Schiffrin.

Ale Robinson bol v druhej jazde slepý muž, čas 1:07:49, ktorý bol najrýchlejší zo všetkých súperov, a ujal sa vedenia.

Odoslaná lyžiarkou z Queenstownu Vlovou, jej kombinovaný čas je 2: 16,66, 0,16 za sekundu ako mladé Kiwi. Schiffrin, ktorý sa ujal vedenia po úvodnej jazde, nedokázal znovu vytvoriť formu, ktorú videl pri zvrhnutí Vlovej, keď porazil Sloana o 24 hodín skôr, a postúpil na tretie miesto za Robinsona.

„V druhej jazde som bol úplne napadnutý a bol som si veľmi istý, aký je môj plán, a bolo to ľahké,“ uviedol Robinson.

Tretie miesto na pódiu oslavuje Michael Schiffrin z USA, za ním je novozélandská Alice Robinson.  Foto / AP
Tretie miesto na pódiu oslavuje Michael Schiffrin z USA, za ním je novozélandská Alice Robinson. Foto / AP

Robinson, ktorý vyhral dva zo šiestich pretekov slalomu obrovských svetových pohárov, ktoré sa skončili v minulej sezóne, obišiel svoju druhú celú sezónu a skončil deviaty z dvoch, keď okrem pokusu o majstrovstvá sveta skončil svoje najlepšie výsledky.

Robinson, ktorý dnes ráno skončil druhý, skončil ôsmy v rebríčku GS Svetového pohára s ôsmimi bodmi. Štvrtá nasadená Talianka Marta Pacino zvíťazila v celkovom titule GS vo Svetovom pohári, keď sa tento mesiac vo finále majstrovstiev sveta vybojovala účasť vo Švajčiarsku.

READ  Výkon Mochovce 3 vzrástol o 55%: nový atóm

Robinson je silným uchádzačom o medailu už 11 mesiacov na zimných olympijských hrách v Pekingu.

Minulý týždeň skončil na 10. mieste v super G Svetového pohára, čo je najlepší koniec jeho druhej disciplíny, a pred aprílovým návratom na Nový Zéland začne s tréningom z kopca, pretože sa zdá, že svojmu talentu na budúci rok dodá podujatie v poslednom tempe. sezóna. .