Hlavné správy

Slovensko karhalo za „mrazivý efekt“ zmien mimovládnych organizácií, zákonov o verejnoprávnych médiách – POLITICO

„Požiadavka zaregistrovať sa a verejne sa prezentovať ako ‚zahraničná sponzorovaná organizácia‘ bude mať v Slovenskej republike taký mrazivý efekt.“

Poslanec Hlasu Samuel Mikage povedal, že novela bude vo výbore zmiernená v druhom čítaní a „všetko bude inak, ako bol zákon schválený v prvom čítaní“.

Micah Sťažoval sa na stretnutí 5. mája Nespravodlivé „zjednodušenia“ spravodajskej televízie TA3 blokujú návrh zákona o mimovládnych organizáciách. „Minister vnútra nedostane facku do brucha [act precipitously] A rozpustiť niektoré mimovládne organizácie,“ povedal. „V konečnom dôsledku by nemal rozhodovať minister, ale súd.“

Bývalá novinárka Zuzana Petková, ktorá stojí na čele mimovládnej organizácie Zastavme korupciu, však pre POLITICO povedala, že odkedy sa Fico vrátil k moci, „chladivý efekt“, na ktorý upozornil O'Flaherty.

„Po príchode do našej nadácie som chcel diverzifikovať naše financovanie, aby sme sa nespoliehali na jedného darcu,“ povedal. „Začalo to fungovať, ale potom [Sept. 30] Vo voľbách niektorí naši darcovia dostali chlad, pretože nás Fico opakovane označil za svojich úhlavných nepriateľov.

„Námietky, ktoré vo svojom liste vzniesol komisár Rady Európy, presne poukazujú na problémy, ktorým budeme čeliť, ak tieto zmeny prejdú,“ dodala Peťková. „Pre tlak zo zahraničia som však počul, že vládna koalícia uvažuje o upustení od označovania mimovládnych organizácií financovaných zo zahraničia. Ak áno, bola by to dobrá správa.

READ  Alex Ila pokračuje v profesionálnej kampani s dominantným slovenským debutom W60

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close