Hlavné správy

Slovensko, Nemecko a Fínsko sa kvalifikovali do finále Davisovho pohára

ஜான்-லெனார்ட் ஸ்ட்ரஃப் <a class= உதவினார்"spojenie " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/germany/" data-i13n="sec:content-canvas;subec:kotvový_text;elm:kontextový_link" data-ylk="slk: Nemecko;  sec:content-canvas;subec:anchor_text;elm:context_link;itc:0"Nemecko</a> Postup do finále Davisovho pohára výhrou nad Maďarskom (Attila Kisbenedek)“ src=“https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/zs55oWSYPVXtPMNGk_Zz.A–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTO p TY0MA–/https: / /media.zenfs.com/en/afp.co.uk/cb5508bb51279a22aea288e4d7ebb4dc“/></div>
</div>
</div>
<div class=
Asistencie: Jan-Lenard Struff Nemecko Postup do finále Davisovho pohára výhrou nad Maďarskom (Atila Kisbenedek)

SrbskoBez Novaka Djokoviča Slovensko nedokázalo zápas, keďže Nemecko a Fínsko v sobotu po prvý raz postúpili do finále skupinovej fázy Davisovho pohára.

Slovenské deblové duo Lukáš Klein, Igor Jelena sa ujalo vedenia 3:0 pred Nikolou Kasi, Miomirom Kecmanovičom 7:6 (7/4), 6:3.

Lukasz Pokorny zvýšil na 4:0 po tom, čo Laszlo Djere odstúpil, keď zaostával v prvom sete spätnej dvojhry na halovej antuke v Kraljeve.

„Roky sme sa nekvalifikovali, ale nakoniec sme to dokázali,“ povedala Jeline.

Alex Molkan, ktorý v piatok vyhral svoju druhú dvojhru, dodal: „Vieme, že proti Srbom v ich rodnej krajine to bude ťažké. Som rád, že som dnes vyhral dva zápasy.“

Jelena a Klein sa spamätali z výpadku v prvom sete a s 31 víťazmi sa dostali do kopy, aby vyprevadili šampióna z roku 2010 Srbsko.

Klein v piatok zdolal Slováka Kecmanoviča 7:6 (7/2), 6:2 a Molkan zdolal Dušana Lajoviča 4:6, 6:2, 6:0.

V Maďarsku vyhral trojnásobný víťaz Nemecko, ktorému pre chorobu chýbal Alexander Zverev, sobotňajšie dva zápasy 3:1.

Vo štvorhre Kevin Kravitz a Tim Puetz dostali Nemcov do vedenia výhrou 6:3, 7:6 (7/3) nad Fabianom Marozanom a Mattom Valkuszom.

Jan-Lennard Struff zdolal Valkusza 6:3, 6:2 a postúpil do septembrového finále skupinovej fázy so 16 tímami.

Obhajca titulu Taliansko a druhé miesto v minulom roku Austráliaako aj Británia a Španielsko automaticky postúpili do finále.

V piatok si USA polepšili na 4:0, keď Austin Krajicek a Rajeev Ram upevnili svoje miesto víťazstvom vo štvorhre nad Ukrajinou.

READ  Miera nákazy v nemeckej vláde stúpa, keďže Slovensko opätovne zavádza niektoré blokovacie operácie

Taylor Fritz porazil Vladislava Orlova 6-3, 6-4 a porazil americký tím.

„Som hrdý na chalanov,“ povedal kapitán USA Bob Bryan o 32-násobných víťazoch, ktorí nezískali trofej od roku 2007.

Fínsko sa ujalo vedenia 3:0 Portugalsko Ak chcete postúpiť ďalej, s Brazília Vedenie ŠvédskoA Švajčiarsko Obaja sa ujali vedenia 2:1 nad Holandskom.

V Montreale, šampióni 2022 Kanada Viesť cestu Južná Kórea Gabriel Diallo a Vašek Pospisil vyhrali 2:0 v sete nad Kwon Soon-woo a Hong Seong-chan.

Belgicko Viesť dvojnásobných víťazov Chorvátsko 1:0 prehral Zizo Berks v prvej dvojhre vo Varastyne porazil bývalú svetovú trojku Marin Cilic 6:4, 4:6, 6:4.

ea/mw

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close