šport

Slovensko prehralo s Austráliou vo svojom prvom zápase Fed Cupu

Slovenská tenisová jednotka sa v 1. kole Fed Cupu od 5. do 7. februára stretla s Austráliou. Slovensko malo v 2. skupine vyrovnaný tím, no zásluhou Samanthy Stosurovej, ktorá sa medzi Austrálčankami presadila, prehralo 2:3.

Súboj v bratislavskej NTC Aegon Arene bol však veľmi vyrovnaný, denník Sme napísal, že konečný výsledok padol až v záverečnej štvorhre. Anna Karolína Šmidlová zdolala Arinu Rodionovú (5:7, 7:5, 6:0); Jana Šebeľová prehrala so Stozerom (3:6, 4:6); Šhmidlovú zdolala Stozerová (6:7 (5); 5:7), Dominika Sibulková Kimberly Birrell (6:3, 6:1) a Cepelová prehrala s Casey Dellacqua a Stozer spolu s Danylou Hantuchovou.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Slovenka to pre ňu nerobí ľahko, poznamenal Stozer podľa TASR Newswire s tým, že Fed Cup je iný ako turnaje WTA či grandslamové turnaje. Tešila sa však – podobne ako jej austrálske spoluhráčky – z pomalého tvrdého povrchu v Bratislave. Austrálskemu tímu chýba pre zranenie rodáčka z Bratislavy Jarmila Volpe; Skončilo to ale tým, že Dellacqua sa špecializoval na štvorhru.

Po tejto prehre budú slovenské tenistky bojovať o 2. mieston.d skupina; Turnaj 9. februára vyberie jednu zo štyroch krajín, ktoré si zmerajú sily v aprílovom kole: Belgicko, Ukrajina, Argentína alebo Taiwan.

READ  Ten Sutbury Sports Guy ide do Pekingu: Vytváranie olympijských spomienok

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close