Hlavné správy

Slovensko Spotrebiteľská a podnikateľská dôvera sa zhoršuje

regiónu dnes

štvrtok 1. júna 2023, 14:30

Spotrebiteľská dôvera Slovenska v máji klesla o 3 body na -24,2 z -21,2 v predchádzajúcom mesiaci, ukázal prieskum Štatistického úradu SR (SÚSR).

Obavy vzrástli vo všetkých štyroch zložkách, a to; Očakávania o úsporách domácností (-25,3 vs -23 v apríli), finančnej situácii domácností (-16,6 vs -12,9), všeobecných ekonomických podmienkach (-37,3 vs -33,5) a obavách z nezamestnanosti (17,7 vs 15,3), Bratislava firma so sídlom povedala..

Index dôvery v priemysle klesol v máji oproti predchádzajúcemu mesiacu o 13,4 bodu na -9,7.

Pesimizmus medzi výrobcami bol spôsobený najmä prudkým poklesom očakávaní výroby (30 oproti 30 v apríli), najmä počítačov, elektronických a optických produktov (-16 oproti 89), dopravných zariadení (-33 oproti 28) a výrobkov z dreva a papiera. . (-16 vs 0), podľa štúdie.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického priemyslu hodného tohto mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Kliknite na naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

READ  Majstrovstvá sveta vo futbale 2022 - Kvalifikácia Európy - Slovinsko vs Slovensko Ukážka a predpoveď

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close