Zábava

Slovensko: Susedia Slovenska posilňujú hraničné kontroly, aby zastavili nelegálnych prisťahovalcov

Praha/Varšava: The republika Che A Poľsko v utorok podniklo spoločné kroky na zavedenie kontrol na svojich hraniciach Slovensko prestať Nelegálna migrácia A pašerácka akcia podnietila Rakúsko, aby nasledovalo príklad.
Obmedzenia, ktoré rozhnevali Slovensko, potrvajú od stredy minimálne 10 dní.
Riešenie nelegálneho prisťahovalectva v strednej Európe bolo predmetom sporu a solidarity.
Protichodnými spojencami boli Česko, Maďarsko, Poľsko a Slovensko Európska únia Migračné programy, ako napríklad kvóty v minulosti. So všetkými krajinami v schengenskej bezvízovej zóne EÚ však obnovené obmedzenia v dôsledku zvýšeného prílevu migrantov spôsobili politické a obchodné trenice.
Nelegálna migrácia bola hlavnou témou volieb na Slovensku minulý víkend a v Poľsku koncom tohto mesiaca.
„Je to nevyhnutný krok na účinný boj proti obchodníkom s ľuďmi a skupinám nelegálnej migrácie,“ uviedol v utorok český minister vnútra Vít Ragusan na spravodajskej stránke X, známej ako Twitter.
Náhodné kontroly budú pozdĺž celej hranice a znížia vplyv na cezhraničnú dopravu, povedal.
Rakúsky minister vnútra Gerhard Garner neskôr uviedol, že Viedeň zavedie kontroly na svojich hraniciach so Slovenskom a bude pokračovať v politike zosúladenia českých kontrol, aby sa zabránilo úniku cez svoju hranicu.
Slovenská vláda uviedla, že na kroky Česka a Poľska bude reagovať v stredu, pričom slovenský dočasný premiér Ľudovít Ódor uviedol, že táto otázka potrebuje európske riešenie.
Počet ilegálnych imigrantov sa zvyšuje, keďže cestujú na Slovensko, do Nemecka a do západnej Európy. Migranti, väčšinou mladí muži z Blízkeho východu a Afganistanu, prišli väčšinou zo Srbska cez Maďarsko takzvanou balkánskou cestou.
Slovenský ľavicový expremiér Robert Fico zaujal k tejto téme pred víkendovými voľbami tvrdý postoj. Jeho strana zvíťazila a teraz sa usiluje o zostavenie vlády a Fico povedal, že prioritou bude zabezpečenie hranice s Maďarskom.
Odorova vláda vyhlásila, že je takmer nemožné uzavrieť 655 km dlhú hranicu s Maďarskom, vyslala však 500 vojakov, aby pomohli s policajnými hliadkami.
Slovensko uviedlo, že počet nelegálnych prisťahovalcov zadržaných minulý mesiac vzrástol deväťnásobne na viac ako 27-tisíc v tomto roku.
Scent uviedol, že jednostranné kroky krajín vytvorili „kaskádový efekt“.
„V tomto prípade Poľsko v predvolebnom období nasledované Českou republikou začalo tento proces,“ povedal.
V Poľsku sa 15. októbra konajú voľby, kde bola nelegálna migrácia kľúčovou témou kampane a vládna strana Právo a spravodlivosť (PiS) použila reklamy propagujúce svoju hrozbu.
Poľský minister vnútra Mariusz Kaminski čelil v utorok prelomu v nelegálnom prisťahovalectve.
„V posledných týždňoch sme na hraniciach so Slovenskom odhalili a zadržali 551 nelegálnych imigrantov. Táto situácia nás núti prijať rozhodné opatrenia,“ povedal Kaminski.

function loadGtagEvents(isGoogleCampaignActive) { if (!isGoogleCampaignActive) { return; } var id = document.getElementById('toi-plus-google-campaign'); if (id) { return; } (function(f, b, e, v, n, t, s) { t = b.createElement(e); t.async = !0; t.defer = !0; t.src = v; t.id = 'toi-plus-google-campaign'; s = b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t, s); })(f, b, e, 'https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=AW-877820074', n, t, s); };

function loadSurvicateJs(allowedSurvicateSections = []){ const section = window.location.pathname.split('/')[1] const isHomePageAllowed = window.location.pathname === '/' && allowedSurvicateSections.includes('homepage')

if(allowedSurvicateSections.includes(section) || isHomePageAllowed){ (function(w) { var s = document.createElement('script'); s.src="https://survey.survicate.com/workspaces/0be6ae9845d14a7c8ff08a7a00bd9b21/web_surveys.js"; s.async = true; var e = document.getElementsByTagName('script')[0]; e.parentNode.insertBefore(s, e); })(window); }

}

window.TimesApps = window.TimesApps || {}; var TimesApps = window.TimesApps; TimesApps.toiPlusEvents = function(config) { var isConfigAvailable = "toiplus_site_settings" in f && "isFBCampaignActive" in f.toiplus_site_settings && "isGoogleCampaignActive" in f.toiplus_site_settings; var isPrimeUser = window.isPrime; if (isConfigAvailable && !isPrimeUser) { loadGtagEvents(f.toiplus_site_settings.isGoogleCampaignActive); loadFBEvents(f.toiplus_site_settings.isFBCampaignActive); loadSurvicateJs(f.toiplus_site_settings.allowedSurvicateSections); } else { var JarvisUrl="https://jarvis.indiatimes.com/v1/feeds/toi_plus/site_settings/643526e21443833f0c454615?db_env=published"; window.getFromClient(JarvisUrl, function(config){ if (config) { loadGtagEvents(config?.isGoogleCampaignActive); loadFBEvents(config?.isFBCampaignActive); loadSurvicateJs(config?.allowedSurvicateSections); } }) } }; })( window, document, 'script', );

READ  V prvej epizóde Discovery + David Tobrik kradol z Aténskej Akropoly

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close