Slovensko U20 vs. Spojené štáty americké U20 – prehľad futbalových zápasov – 26. mája 2023

ESPN26. mája 2023, 20:563 minúty čítania

Kate Cowellová strelila dva góly v troch zápasoch za USA na MS hráčov do 20 rokov.Buda Mendes – FIFA/FIFA cez Getty Images

The Amerike Argentína sa prebojovala tromi víťazstvami z troch zápasov na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov do čela B-skupiny piatkovou výhrou nad Slovenskom 2:0 v San Juane.

Vpred Kate Cowellová Mladá hviezda bola hviezdou Američanov, pekný sólový gól na 38 minút ich poslal na cestu k víťazstvu. Náhradník Nico Tsakiris pridal sekundu v prestávke v druhom polčase, aby zabezpečil, že USA dokončia skupinovú fázu s maximálnym počtom bodov a bez inkasovania jediného gólu.

Streamujte na ESPN+: LaLiga, Bundesliga a ďalšie (USA)

USA už majú zaručené miesto v osemfinále po skorších víťazstvách nad Ekvádorom a Fidži. Ekvádor so šiestimi bodmi sa v osemfinále pripojí k Spojeným štátom, trojbodové Slovensko si bude musieť počkať, či sa kvalifikuje medzi štyri najlepšie tretie tímy.

USA sa teraz v utorok stretnú s jedným z najlepších tímov z tretieho miesta o postup do štvrťfinále.

Toto Zemetrasenia v San Jose Koval je hviezdou tohto najnovšieho hitu od Mikeyho Varasa. Gól 19-ročného mladíka ukázal, prečo bol už stálicou MLS Už tri roky je nepretržite spájaný so záujmom klubov v Európe.

Po zachytení prihrávky v polovici zápasu Cowell vo vysokej rýchlosti zdolal sériu hráčov Slovenska.

Potom, čo sa dvakrát priblížil k prelomeniu mŕtveho bodu pred jeho pamätným úderom, prišiel gól pre Ameriku a Cowella.

Cowell mal opäť nájsť sieť v 27. minúte, keď odhlavičkoval dlhú loptu dopredu od obrancu. Brandon Craig Zdvihol loptu pred brankára Slovenska Adam Hardina, no jeho strela išla ideálne do odkrytej siete.

O osem minút neskôr si Cowell nabehol na prihrávku a prekonal Hardina, aby udržal loptu v sieti a okamžite bola zdvihnutá ofsajdová vlajka.

READ  Británia, Česko a Slovensko vyhrávajú zápasy tímov na majstrovstvách Európy

Ale Cowellovi sa nedalo uprieť, čím dal Ameriku dopredu.

Tento gól mohol byť pridaný viackrát v druhom polčase, keď Koval pokračoval v pustošení slovenských tímov. dvakrát Diego Luna Cowell nedokázal vyťažiť maximum zo svojej rozohrávky, z voleja z bezprostrednej blízkosti trafil žrď a zo stredu šestnástky trafil žrď.

Cowell mal takmer ďalší úžasný sólo gól, lenže tentoraz bol odmietnutý Hardinovými nohami.

Namiesto toho to bol jeho spoluhráč zo San Jose Tsagiris, ktorý chytil druhý gól šikovným zakončením pri bližšej žrdi v šiestej minúte nadstaveného času po tom, čo Cowell odišiel za zaslúženého potlesku.