Vysnívaný návrat Talianska na halové Euro žien v Bratislave: Európska hokejová federácia

Taliansko triumfálne vrátilo do halového európskeho diania žien ziskom titulu Championship III v Bratislave.

Bol to ich prvý vstup do turnaja od roku 2012 a nasledovali dva epické súboje s domácim Slovenskom, ktoré získalo titul v rozstrele.

Druhý deň začali s vedomím, že víťazstvo nad Portugalskom im zabezpečí postup do finále a Maria Torpol predviedla vynikajúci výkon, keď v prvom polčase zaznamenala hetrik a štvrtý pri výhre 4:1. úspech

Slovensko potrebovalo remízu, aby sa pripojilo k Taliansku proti Portugalsku a dosiahli výsledok, aký chceli. V druhej štvrtine sa ujali vedenia 2:0 gólmi Barbory ​​Bucherovej a Vyshkokovej a do štvrťfinále postúpili zásluhou Natálie Fondkovej 3:1.

Claudia Fidalko v posledných štyroch minútach vyrovnala na 3:2, ale Slovensko si víťazstvo udržalo.

Pre Taliansko a Slovensko to nastolilo zvláštnu situáciu dvoma zápasmi proti sebe, z ktorých prvý bez problémov absolvoval skupinovú fázu a druhý bol finále.

V prvom zápase tieňového boxerského turnaja Sara Agro skórovala v poslednej minúte a zabezpečila Taliansku výhru 1:0.

Finálový súboj sa vyvíjal inak, keď Slovensko viedlo cez Fontkovú v piatej minúte a vydržalo až do Q3, kedy Alessia Anania vyrovnala.

Žiadne ďalšie góly nepohnali zápas do rozstrelu; Prvé tri kolá regulárnych rozstrelov skončili remízou 1:1 a aj štvrté kolo bolo bez víťazstva.

V druhom kole náhlej smrti skórovala Eleonora Di Mauro, pričom pokus Slovenska nebol uznaný a titul získalo Taliansko.

READ  Taliansko by mohlo nahradiť USA pri ochrane vzdušného priestoru Slovenska – EURACTIV.com