Portsmouth 0: 0 Salford (2: 4 na penalty): Ammis Lift 2019/20 Papa Johns Trophy | Futbalové správy

Salford zdvihol Portsmouth 4: 2 a vyhral reštrukturalizované finále Papa Johns Trophy 2019/20 a zdvihol prvú trofej ako klub EFL.

Oba tímy si rezervovali svoje miesta vo Wembley vo februári 2020, ale po vypuknutí epidémie Kovit-19 boli exponáty, ktoré boli pôvodne naplánované na 5. apríla minulého roku, posunuté späť na roky 2019/20 a 2020/21, takže finále mohlo byť prehraté.

Hral brankár Craig McGillivre a jeho súper Václav Holatki. Hra sa dostala do prestrelky, ktorá začala najhoršie pre Bombay, keď Ryan Williams kopol prvé miesto cez brvno.

Zhoršilo sa to, až keď pokus Ronana Curtisa porazil Hillatz – a Salford premenil všetky štyri svoje penalty – mužom Richieho Wellensa sa tak nestalo prvým tímom, ktorý si túto trofej udržal.

Ako sa Salford zapísal do histórie vo Wembley

Obrázok:
Salford zdvíha trofej Papa Johns 2019/20/20 po víťazstve v penaltovom rozstrele nad Portsmouthom

Salford začal rýchlo na oboch stranách, strelu Jamesa Wilsona z hranice šestnástky vyrazil dozadu McIlroy – na bránu Portsmouthu bude mať strelu Muž zápasu.

Muži Kenny Jackets začínali ako tím, ktorý stratil svojich posledných troch mužov, a Salford dostal ďalšiu šancu, keď Brandon vynútil nízke úspory od Thomasa-Asante McGilve.

Salford si naďalej vytváral šance, Jordan Turnbull následne knokautoval McIlroy. Tentokrát škótsky stopér dopadol po svojej pravici, aby zabránil Ammisom v dôstojnom vedení.

Obe strany sa zhodovali 90 minút a predĺžili
Obrázok:

Bunda reagovala trojnásobnou zmenou času, keď sa predstavili Lee Brown, Curtis a Marcus Hornes.

McIlroy udržal svoj mužský výkon nedotknutý ďalším vynikajúcim zákrokom a v polovici druhého polčasu odsunul titul z tesnej blízkosti kapitána Salfordu Ash East.

Brown viedol bočným úsilím, keď Portsmouth skončil 90 minút dopredu – stále však musel byť McLever v tejto vynikajúcej pozícii, tentokrát však vyčistil hlavičku nadol od Bruna Andrada.

Náhľadový obrázok

3:24

Šéf Salford City Richie Wells si pochvaľuje svoju stranu po tom, čo vo finále Papa Johns Trophy porazil Portsmouth

Hilladky budú povolané do hry v prvej tretine predĺženia, aby sa McIlroyovo veličenstvo vyrovnalo vylúčeniu Williamsa.

Náhradník Salfordu Mani DeSeruwe zlým štrajkom zasiahol rohový priestor bránky. Ich úsilie nakrátko stratilo zranenie Richie Dowell aj Tom Clarke v predĺžení.

Rovnako ako úvodných 90 minút je pravdepodobnejšie, že existuje šanca na víťazstvo v smrti, ale rovnako ako v roku 2019 pred 713 dňami, bude zápas penalizovaný.

Ronan Curtis & # 39;  Priamy kop v rozstrele chytá Vaklav Holatki
Obrázok:
Priamy kop Ronana Curtisa v rozstrele zachránil Vaklav Holatki

Keby bol McLeod hrdinom v priebehu dvoch hodín bez gólu, jeho súper Hilducki by ho v rozstrele prekonal.

Luke Burgess poslal McGillivra nesprávnym spôsobom, aby dal Salfordu včasnú výhodu tesne nad prvým krížnym kopom Williamsa Portsmoutha.

Hildecki skvele zastaví, aby zachránil Curtisovu snahu, a Salford sa bude pohybovať jasnejšie s chladnou penaltou Deserveho.

Brown sa nemýlil so svojou rozhodnou penaltou, ale Thomas-Asante skóroval za Salford a udržal si perfektný tok. Rocket musel skórovať za Bombay a bol viazaný dobrým štrajkom, čo znamená, že Low ho mohol prekonať Salfordovi.

Doma by ho porazil, aby vyhral rozstrel tímu Liga dva, čo viedlo k šťastným oslavám na štadióne vo Wembley.